Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Çevrimiçi sohbet odaları

Çevrimiçi sohbet odaları

Çevrimiçi yazışmalar: ne bekleniyor?
Bir flört uygulamasında veya sitesinde başka bir çevrimiçi sohbet başlattığınızda : ne beklemelisiniz? – Cevabı yalnızca muhatabın iletişim ve ifşa sürecinde gelen mantıksal bir sorudur.

Çevrimiçi sohbet flört deneyimleri genellikle karışıktır. Bazı insanlar için bu olumludur ve güçlü ilişkilerle sonuçlanır. Diğerlerinin kafa karışıklığı ve hayal kırıklığıyla dolu hikayeleri olacak. Bu nedenle, gerçek buluşma gibi , çevrimiçi buluşmanın da avantajları ve dezavantajları vardır.

İnternette buluşmanın “+” ve “-” işaretlerinin basit bir analizini yaptıktan sonra, yazışma yoluyla gerçek aşkın mümkün olup olmadığını, böyle bir iletişimden ne bekleyeceğinizi ve kendinizi zaman kaybetmekten nasıl koruyacağınızı anlamaya çalışacağız. zehirli insanlar ve dolandırıcıların hileleri.

Kayıt olmadan çevrimiçi sohbette yazışma yoluyla sanal iletişimin resmi

Çevrimiçi yazışmalar için sohbet edin: fayda mı zarar mı?
Seçeceğiniz çevrimiçi yazışma sitesi kesinlikle size dünyanın farklı yerlerinden insanlarla iletişim kurma olanağı sağlayacak, muhatapları belirli kriterler ve ilgi alanlarına göre ücretsiz olarak seçecek ve aynı zamanda potansiyel bir partner veya arkadaş ararken zamandan da tasarruf sağlayacaktır.

Peki her şey gerçekten bu kadar pembe mi ve çevrimiçi yazışma alıştırmaları yaparken olumsuz bir deneyim yaşama riski var mı ? Çevrimiçi flört kategorisinde var olan üç ana alana bakmaya çalışalım:

Site veya uygulama veritabanındaki tüm profillere (kayıtlı veya kayıtsız ) erişim .
Artıları : Çevrimiçi flört, insanlara günlük yaşamda bulabileceklerinden çok daha büyük bir potansiyel ortak havuzuna erişim sağladı. Bu özellikle belirli bir tür, yönelim, yaşam tarzına sahip partnerlerle ilgilenen veya izole bölgelerde yaşayan kişiler için geçerlidir.

Eksileri: Ortak seçmek kafa karıştırıcı ve bunaltıcı olabilir. Net bir plan olmadan, çevrimiçi buluşmalar , gerçekten sevdikleri kişiyle çevrimiçi yazışmalar yapmak ve onunla bir ilişki kurmaya başlamak yerine, ideal partneri bulmak için sonsuz bir şekilde koşuşturabilirler .

Optimum eşleşme için eşleştirin .
Artıları: Pek çok tanışma sitesi farklı türde kişilik testi ve eşleştirme sunar. Bu eşleştirme, insanların en uyumlu flört partnerlerini bulmasına yardımcı olabilir.

Eksileri: Eşleştirme karmaşık bir süreçtir ve testler herkes için doğru olmayabilir. Ayrıca insanlar farklı görünebilir, zamanla değişebilir ve kişisel bilgileri verirken tamamen dürüst olmayabilirler. Bu nedenle eşleştirme, potansiyel olarak iyi ortakları gözden kaçırabilir.

İletişim ve etkileşim yöntemleri.
Artıları: Çevrimiçi randevu, şahsen buluşmadan önce potansiyel bir tarih hakkında bilgi edinmenin çeşitli yollarını sunar. Bu tür bilgisayar tabanlı iletişim, fazla risk veya zaman yatırımı gerektirmeden güvenli ve rahat etkileşim sağlar. Meşgul bir kişi veya güvenliğe önem veren biri için bu tür bir iletişim, çevrimiçi bir arkadaşın ilgiye değer olup olmadığını “kontrol etmenin” harika bir yoludur.

Dezavantajları: Bilgisayarlar aracılığıyla iletişim, yüz yüze iletişimde sağlanan bilgilerin bir kısmından yoksundur. Sonuç olarak, potansiyel bir ortağı çevrimiçi ortamda değerlendirmek daha zordur. Ayrıca çekicilik yaratan bazı ipuçları ve işlevler (dokunma gibi) monitör veya akıllı telefon ekranı kullanılarak gerçekleştirilemez. Bu nedenle, çevrimiçi sanal yazışmalar yapay ve tarafsız olabilir.

Çevrimiçi buluşmayı kendi avantajınıza kullanmak
Açıkçası, yabancılarla çevrimiçi yazışmaların (aynı zamanda yurttaşlarla) sizin yararınıza veya zararınıza olabilecek avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle, yalnızca artıları değil, aynı zamanda eksileri de kendi çıkarınız için nasıl kullanacağınızı bilmek son derece önemlidir. Yukarıdaki talimatların tümünü kendi avantajınıza nasıl kullanabileceğinizi düşünelim.

Erişim. Seçeneklere sahip olmak harikadır ancak bunların sizi kontrol etmesine izin vermeyin. Birbirinizi gerçekten yüz yüze tanımak istiyorsanız, profillere sürekli “göz atmaya” kapılmayın. Bunun yerine, aramanızı küçük bir yere veya belirli bir dizi “sahip olunması gereken” özelliklere daraltın. Sorularınızı daralttıktan sonra listenizdeki kişilere yazın. Birçok seçenek arasında başarıyı garantilemek için, bir partnerde aradığınız ve ona neler sunabileceğiniz konusunda en azından genel bir fikre sahip olduğunuzdan emin olun.
Yazışma. Çevrimiçi testler size mükemmel eşleşmeyi sağlayamayabilir ancak seçeneklerinizi kesinlikle daraltacaktır. Eşleştirme, bir kişinin daha sonra kendisi için felakete dönüşecek kişilerden anonim olarak kaçınmasına yardımcı olabilir.
İletişim. Çevrimiçi sohbet iletişimin amacı bir bütün olarak ilişkinin temelini oluşturmak değil, ilk bağlantıyı kurmaktır. Flört etmeyi sonraya bırakın – önce muhatapınız hakkındaki ana şeyi bulmanız gerekir. Kural olarak, birkaç kısa mektup veya kısa konuşmalar yeterlidir. Uzun tanıtım e-postaları verimsiz ve itici olabilir. Kendinizle ilgili tüm bilgileri çevrimiçi veya gerçek bir tarih için kaydedin.
Çevrimiçi buluşmanın, insanlarla yüz yüze tanışmak amacıyla insanlarla tanışmak için en iyi kaynak olarak kullanıldığını hatırlamak önemlidir. Bu hedefi aklınızda tutmak, çevrimiçi buluşmanın dezavantajları ve sınırlamaları üzerinde durmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Dolayısıyla, eğer kafanız karıştıysa, bir sonraki en iyi adım daha yakın bir tarih belirlemektir (gerçek değilse de en azından görüntülü sohbet aracılığıyla). Çok fazla seçeneğe erişiminiz yoksa bunları daraltmanın ve en iyi eşleşmeleri bulmanın bir yolunu bulun. Potansiyel bir partnerle ne yapacağınızı bilmiyorsanız ona kısa bir mesaj gönderin. Çevrimiçi iletişim kurmayı sevmiyorsanız, şahsen buluşmayı önerin. Bu süreci takip ettiğinizde çevrimiçi veya şahsen doğru bağlantıyı bulmanız ve “çevrimiçi yazışmalardan ne beklenmeli?” sorusunu sormanız daha kolay olacaktır. sizi pek çok şüpheyle doldurmayacaktır.

admin 155
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Sohbet - Canli sohbetler - Sohbet siteleri - Sohbet odaları - Sohbet Chat