Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Yeni İnsanlarla Tanışmak İçin En İyi 10 Chatroulette Alternatif Web Sitesi

Yeni İnsanlarla Tanışmak İçin En İyi 10 Chatroulette Alternatif Web Sitesi

Çevrimiçi sohbetler, bir süredir birçok İnternet kullanıcısı için popüler bir eğlence haline geldi; bazı siteler birbirinizin yüzlerini görebilmeniz için web kameranız açıkken sohbet etmenize izin verirken, diğerleri yalnızca sohbet tadında sohbet etmenize izin verir. Günümüzde kullanılan popüler görüntülü sohbet sitelerinden biri Chatroulette olarak adlandırılmaktadır.

Chatroulette, yeni insanlarla tanışabileceğiniz ve yeni arkadaşlar edinebileceğiniz güvenli ve samimi bir ortam sunarak çevrimiçi olarak rastgele yabancılarla sohbet etmenize ve bağlantı kurmanıza olanak tanır. Site ayrıca bir sohbet penceresine girmenize izin verir, ancak web kamerası etkin kalmalıdır.

Nerede yaşıyor olursanız olun, bu Rus görüntülü sohbet hizmeti, dünyanın her yerinden diğer kullanıcılarla iletişim kurmanıza izin verecektir. Eşleştirmeler rasgele ve güvenlidir çünkü başlamadan önce sizden herhangi bir hassas veya kişisel bilgi istenmez – esasen anonimdir, ancak diğer kişinin yüzünüzü görebilmesi (tabii ki siz engellemediğiniz sürece).

Eşleştiğiniz her aramada, aramayı istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bu, sizi otomatik olarak başka bir kişiyle eşleştirileceğiniz başka bir aramaya yönlendirecektir.

Riskler nelerdir?
Siber suçlar veya sohbet kötüye kullanımıyla mücadele
En İyi 10 Alternatif Web Sitesi
1. Omegle
2. TinyChat
3. ChatSpin
4. Kamera sörfü
5. Azer
6. Fruso
7. Chatville
8. Yüz Akışı
9. Sohbet Trendi
10. Funyo
Sonuç olarak – güvende kalın
Riskler nelerdir?
Chatroulette bir dereceye kadar güvenli olsa da, çevrimiçi iletişim kurmak ve yabancılarla iletişim kurmak her zaman riskler taşır. Bu hizmet, tanışmak ve arkadaş edinmek için eğlenceli ve yararlı bir yer olarak tanıtılsa da, o zamandan beri kullanıcıların başkalarını aldattığı veya uygunsuz veya müstehcen davranış veya içerik sergilediği çok daha olgun bir ortama dönüştü.

Bu nedenle, Chatroulette kullanıcıları gerçek kişiler olsa da, platformu kullanırken veya kullanırken dikkatli olmanız en iyisidir. Reşit değilseniz, bu tür platformlardan tamamen kaçınmak en iyisidir.

Siber zorbalıkla veya sohbet kötüye kullanımıyla mücadele
Eşleştiğin kişi uygunsuz veya kaba davranmaya başlarsa, o kişiyi Chatroulette’de şikayet edebilirsin. Site yöneticileri, kullanıcının kuralları ve düzenlemeleri ihlal ettiğini kabul ederse, ceza durumun ciddiyetine ve bunu ne sıklıkta yaptıklarına bağlı olacaktır. Chatroulette, yaptıkları şey o kadar ciddi değilse durmaları için onları uyarabilir veya birden çok kez rapor edildiyse kalıcı olarak yasaklanabilir.

Raporlama yeterli değilse, zorbalar veya tacizde bulunan kullanıcılarla başa çıkmanın başka bir yolu da sohbeti sonlandırmaktır. Belirtildiği gibi, “Son” düğmesine basmak sizi başka bir kullanıcıya bağlayacaktır.

En İyi 10 Alternatif Web Sitesi
Chatroulette’i denediyseniz ve bu size göre değilse, ziyaret edip deneyebileceğiniz pek çok alternatif site var. Bu web sitelerinin tümü, çevrimiçi olarak rastgele yabancılarla bağlantı kurmanın harika yollarıdır.

1. Omegle
Omegle muhtemelen Chatroulette benzeri en popüler rastgele sohbet sitelerinden biridir. Site ücretsizdir ve hizmete kaydolmadan veya abone olmadan yabancılarla sohbet başlatabilirsiniz. Omegle 2008’den beri var ve o zamanlar site yalnızca yazılı sohbetler sunuyordu. Ardından 2009 yılında görüntülü sohbet platforma tanıtıldı ve artık mobil özellikler bile mevcut.

Sizinle aynı ilgi alanlarına sahip biriyle eşleşmek istiyorsanız eşleşmeden önce tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz. Bu, anonim olmanıza rağmen, diğer uçtaki kullanıcıyla konuşacak bir şeyiniz olacağını bilmenizi sağlar.

2. TinyChat
Tinychat’in harika yanı, Chatroulette’in aksine başkalarıyla sohbet etmek için web kameranızı açmanıza gerek olmamasıdır. Utangaçsanız ama yine de yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız, bu sizin için harika bir web sitesi. TinyChat’in yüzlerce kullanılabilir sohbet odası vardır, ancak isterseniz kendi sanal sohbetlerinizi oluşturmanıza da olanak tanır. Bir sohbet odasında birkaç kişi olabilir – video kanalları yalnızca 12 ile sınırlıdır, ancak ses kanalları çok daha fazla olabilir.

Ayrıca, yalnızca bir sohbet odasıyla sınırlı kalmayacaksınız. TinyChat, en üst düzey deneyim için aynı anda birden fazla odaya katılmanıza olanak tanır.

3. ChatSpin
chatspin ayrıca çevrimiçi olarak mevcut olan en iyi Chatroulette alternatiflerinden biridir. Bu çevrimiçi görüntülü sohbet platformu en hızlı büyüyenlerden biridir ve önceki siteler gibi sizi rastgele kişilerle eşleştirir. ChatSpin, başkalarıyla görüntülü sohbet etmek isteyenler için küçük ve basit bir web sitesi olarak başladı, ancak şimdi platform önemli ölçüde büyüdü. Bu platformun zaten çok fazla kullanıcısı var ve cinsiyet ve coğrafi filtreler, AR yüz filtreleri ve daha fazlası gibi birçok yeni ve ilginç özelliği kullanıma sundu.

ChatSpin, diğer kişilerle anonim olarak sohbet etmenize izin verir, böylece güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

4. Kamera sörfü
Camsurfing, dünyanın her yerinden yabancılarla sohbet etmenize izin veren başka bir ücretsiz çevrimiçi platformdur. Kullanıcı arayüzünün kullanımı ve anlaşılması kolaydır, bu her zaman bir artıdır. Ne yazık ki, Camsurf herhangi bir filtre veya ayar sunmuyor. Bununla birlikte, bu, rastgele istiyorsanız, elde edeceğiniz şeyin rastgele olmasını sağlar. Öte yandan, hangi ülkeden yeni insanlarla tanışmak istediğinizi gerçekten seçebilirsiniz ve mesafe ne olursa olsun bağlantı sorunsuzdur.

Camsurf size en iyi ve en güvenli deneyimi sunmak ister ve ihlalleri ciddiye alır. Eşleştiğin kişiyle çıkmıyorsan diğer kişiye kaydırabilirsin.

5. Azer
Chatroulette’e etkileyici bir alternatif istiyorsanız, Azar’dan başkasına bakmayın . Bu çevrimiçi platform, sizi mesafeye bakmaksızın rastgele yabancılarla buluşturarak yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar. Azar’ın sesli ve metin mesajları için yerleşik bir tercümanı olduğundan, dil engelleri hakkında endişelenmenize bile gerek yok. Ne kadar serin? Hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen uygulama, basit ama şık bir arayüze sahip olup aynı zamanda kullanıcı dostudur.

6. Fruso
Arkadaştan fazlasını arıyorsanız, Fruzo’nun sunduğu şeyleri beğenebilirsiniz. Yalnızca yabancılarla görüntülü sohbet etmekle kalmayacak, aynı zamanda tıpkı bir çevrimiçi buluşma platformu gibi rastgele kişilerle eşleşebileceksiniz. Yaş, cinsiyet gibi tercihlerinize göre insanları bulabilir ve hatta anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Fruzo ile nihayet can sıkıntısına ve yalnızlığa elveda diyebilirsiniz!

7. Chatville
Chatville yetişkinlere yönelik bir web sitesidir. Bu nedenle reşit olmayanlar, özellikle sağlıklı bir arkadaşlık isteyenler bu siteden kesinlikle uzak durmalıdır. En başından beri, web sitesi zaten özellikle yalnızca 18 yaşında veya daha büyük kullanıcıların siteye girmesi gerektiğini belirtiyor, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Sohbete girmeden önce cinsiyetinizi, takma adınızı ve fantezinizi girmeniz gerekecek. Ayrıca bire bir özel görüntülü sohbet oturumlarına katılabilir veya aynı anda birden fazla kişiyle bir odaya katılabilirsiniz.

8. Yüz Akışı
Chatroulette’e benzer şekilde Face Stream , dünyanın her yerinden farklı insanlarla rastgele sohbetler aracılığıyla iletişim kurmanıza olanak tanır. Ancak FaceFlow, diğer tüm alternatif site veya uygulamaların aksine, özellik ve yetenekler açısından şüphesiz en gelişmiş platformlardan biridir. Yalnızca ücretsiz olarak görüntülü sohbet etmekle kalmaz, aynı zamanda sohbet ettiğiniz kişiyle dosya paylaşabilirsiniz. Dezavantajı, FaceFlow’da oldukça fazla reklam bulunmasıdır, ancak buna aldırmazsanız, bu platformun gerçekten size sunacak harika bir şeyi var.

9. Sohbet Trendi
Adından da anlaşılacağı gibi, chatrandom hayatın her kesiminden insanlarla rastgele sohbet etmenizi sağlar. Platformun basit ve kullanımı kolay olması onu Chatroulette’ten kurtulmak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri yapıyor. Ayrıca erkeklerle, kadınlarla veya çiftlerle eşleştirilmek isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Chatrandom hem Android hem de iOS cihazlarda mevcuttur, böylece cihazınız internete bağlı olduğu sürece onu her yerde kullanabilirsiniz.

10. Funyo
Ve son fakat en az değil, eğleniyoruz . Bunun arayüzü Chatrandom’a benzer ve hangi cinsiyetle eşleşmek istediğiniz veya hangi ülkeden olduğunuz gibi sohbet filtrelerini ve ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Funyo’nun kullanıcı tabanı, sohbet edecek insan bulamama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak kadar geniştir. Ayrıca ücretsiz olarak da mevcuttur, böylece gerçekten istediğiniz kadar insanla tanışabilirsiniz.

Sonuç olarak – güvende kalın
Chatroulette’e benzer şekilde çalışan çok sayıda çevrimiçi sohbet platformu olmasına rağmen, her zaman güvenli ve güvenilir siteleri ziyaret etmelisiniz. Seçtiğiniz site veya uygulamanın sizden herhangi bir kişisel veya hassas bilgi vermenizi istemediğinden emin olun ve kaba davranan biriyle eşleşirseniz, onu hemen bildirmekten veya engellemekten çekinmeyin.

admin 528
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Sohbet - Canli sohbetler - Sohbet siteleri - Sohbet odaları - Sohbet Chat