Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

WordPress Hesabımı kalıcı olarak nasıl silerim?

WordPress Hesabımı kalıcı olarak nasıl silerim?

WordPress hesaplarının kullanıldığı birçok site bulunmakta ve kullanıcıların siteye giriş yapması ve kullanıcı kaydı oluşturması için birçok yetkiye sahiptir. çünkü kayıt sırasında bir wordpress hesabı oluşturmak istemeyen birkaç kullanıcı var ve web sitesinde kullanıcıların wordpress hesaplarının kaydını silmesine izin veren büyük bir etki yaratıyor ve web sitesi oradan gelirse üçüncü taraf kaydına izin vermiyor. hesap silme işleminin zamanı. Kendinizi kaptırdıysanız ve birden fazla wordpress.com web sitesi oluşturduysanız. Tüm bu sitelerin aynı anda nasıl silineceğini görelim . WordPress hesabını iptal etme ve etki alanı hesabını oluşturma.

Kullanıcıların wordpress hesaplarının kaydını silmelerinin önemli bir nedeni 

WordPress web sitelerinin çoğu, kullanıcıların bir wordpress hesabına kaydolmasına veya oturum açmasına izin verir. WordPress web sitesinin üye olmasına izin veren bir çevrimiçi mağaza olabilir. Ve gönderilen bir gönderide kullanıcı tarafından gönderilen bir blog oluşturun.

Kullanıcı wordpress hesabını kaydettiğinde hesabı kendi başına silemez. Yönetici ile iletişime geçerek manuel olarak isteyecekler ve bilgileri silmek için formu dolduracaklar. 

Web sitesi sahibi wordpress hesabında silmek istediği içerikte kullanıcı katkısını kontrol etmek istediğinde.

Kullanıcıların wordpress hesaplarını silmesine izin ver 

 1. Öncelikle Delete Me eklentisini yükleyip aktif hale getiriyoruz, aktif ettikten sonra ayara giderek Delete Me sayfasını seçiyoruz ve admin alanı eklentisini daha iyi bir deneyim için yapılandırıyoruz.
 2. WordPress’te kullanıcı rolünü seçtiğimizde. kendi profilimizi sileceğiz. profil sayfasının yardımıyla bağlantı stilini ve metnini de seçebiliriz.
 3. Hesap silindikten sonra, eklenti kullanıcıyı ana sayfaya yönlendirecektir, ancak bunları değiştirebilir ve onlara, kullanıcı yorumlarını da silebileceğimiz her yerde, sayfayı yeniden yönlendirmek için özel bir URL sağlayabiliriz.
 4. Ardından, ayarlarımızı kaydetmek için değişikliği kaydet düğmesine tıklıyoruz.
 5. Giriş yaptıktan sonra profil sayfasını ziyaret ediyoruz ve kullanıcının hesabını silmek için tıkladığı yeni bir bölüm görüyorsunuz.

Bunun nedeni, istenmeyen e-postalar almak, yorumlarda bir anlaşmazlık, içerik yazarlarının bakış açısına katılmamak, mevcut lakaplarını beğenmemek ve daha fazlası gibi çeşitli faktörler olabilir, ancak ziyaretçinin bunun olup olmayacağı konusunda hiçbir kontrolü yoktur. hesabı silmek için Bunu başarmak için, ziyaretçinin hesabını kapatmak üzere web sitesi geliştiricisiyle iletişime geçmesi gerekir. Sonuç olarak, web geliştiricisinin yalnızca ek iş yapması gerekecektir. Onlara seçenek sunmak, onların bilgilerini kaldırmanın sizin yükümlülüğünüz olmamasını sağlar.
Bununla birlikte, bir ziyaretçiye hesabını kaldırma fırsatı vermek harika bir fikir olmayabilir. Ziyaretçiler genellikle oldukça tutarsızdır ve hesaplarını herhangi bir nedenle devre dışı bıraktıkları bilinmektedir. Kullanıcıların WooCommerce hesabımı silmesine nasıl izin veririm? İsterseniz müşterilerin kendi hesaplarını silmesine de izin verebilirsiniz. Bunu, WooCommerce Hesabım sayfasındaki “Hesabı Sil” sekmesini ekleyerek yapabilirsiniz. Bu, müşterilerin yalnızca hesapları kapatmayı değil aynı zamanda verilerinin silinmesini de talep edebilecekleri GDPR türü durumlar için oldukça yararlı olabilir.

WordPress.com ve WordPress.org’un büyük farkı

Bir web sitesini silme işlemi, wordpress.com veya wordpress.org sitesini koyduğumuz yerden farklıdır, en büyük farkı kısaca öğrenelim-

WordPress.org bazen kendi kendine barındırılan bir wordpress olarak anılır. Burada ücretsiz wordpress yazılımını indirebilir ve kendi sunucumuza kurabiliriz. bir wordpress.org web sitesine sahiptir ve barındırma ve bakımından sorumludur.

WordPress.com, yanıt veren sitenin barındırma işini üstlenir ve wordpress yazılımından verileri barındırmak ve indirmek yerine verilere izin verir; hizmet.

WordPress hesabını silme nedeni 

Birisinin WordPress hesabını kapatmak istemesinin birkaç nedeni olabilir:

 1. Hesabı artık kullanmıyorsanız: WordPress.com hesabınızı aktif olarak kullanmıyorsanız, gereksiz e-posta veya bildirim almamak için hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz.
 2. Farklı bir platforma geçmek: Blogunuzu veya web sitenizi farklı bir platforma taşımaya karar verdiyseniz, WordPress.com hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz.
 3. Hizmetten memnun değilim: WordPress.com tarafından sağlanan hizmetten memnun değilseniz, hesabınızı kapatmak ve ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayan alternatif bir platform aramak isteyebilirsiniz.
 4. Gizlilikle ilgili endişeler: Gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa ve verilerinizin WordPress.com tarafından saklanmasını istemiyorsanız, hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz.
 5. Hesapları birleştirme: Birden fazla WordPress.com hesabınız varsa ve bunları tek bir hesapta birleştirmek istiyorsanız, bazı hesaplarınızı kapatmak isteyebilirsiniz.

Yönetici kullanıcı olarak wordpress hesabına ihtiyacımız olmadığında, web sitesinin tüm ayrıntılarını sileriz ve bir kullanıcı artık web sitesi yöneticisinde aktif değilse güvenlik nedeniyle hesabını otomatik olarak sileriz. Bir kullanıcının herhangi bir bildirimde bulunmadan kuruluştan ayrılması performansı üzerinde kötü bir izlenim bırakacak ve herhangi bir sebep gösterilmeden işine son verilecektir. Bu nedenle, hesaplarını ekstra çaba harcamadan manuel olarak silmeleri en iyisidir ve kariyerleri için harika olacaktır.

Çözüm

Bu konuda, herhangi bir web sitesinde, kullanıcının sayfayı kendi kendine barındırmasına ve web sitesinin ilerlemesini etkileyen dosyaları yüklemesine izin veren manuel kurulumlu bir wordpress hesabı kullandığımız sonucuna vardık. Orada, wordpress sunucusundaki hesapların kaydı için büyük bir kullanıcı deneyimine ihtiyacımız var.

WordPress’te bir kullanıcı hesabını silmenin birkaç nedeni vardır.

 1. Varsayılan ve genel kullanıcı adlarına sahip kullanıcılar güvenlik nedeniyle siliniyor.
 2. bir kullanıcı artık web siteniz için aktif veya gerekli değilse.
 3. bir kullanıcının ekibinizden veya kuruluşunuzdan ayrılıp ayrılmadığı.
 4. yetkisiz erişimi durdurmak istiyorsanız ve bir kullanıcının hesabının saldırıya uğradığına inanıyorsanız.
admin 499
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Sohbet - Canli sohbetler - Sohbet siteleri - Sohbet odaları - Sohbet Chat