Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

İnsanlarla tanışırken korku: neden korkuyoruz?

İnsanlarla tanışırken korku: neden korkuyoruz?

Elbette her biriniz hayatınızda en az bir kez karşı cinsle iletişim kurarken gariplik ve belirsizlik yaşadınız. Ne soracağınızı, akıllıca ve uygun bir şekilde nasıl cevap vereceğinizi, muhatabınızın buna veya bu davranışına nasıl doğru tepki vereceğinizi bilmiyorsunuz. Gerçekten tanıdık mı? Bu nedenle flört korkusunun nasıl aşılacağına dair tavsiyeler her zaman geçerliydi, öyledir ve öyle kalacaktır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çevrimiçi sohbet iletişim ortaya çıkmış ve dolayısıyla farklı ülke ve kıtalardan insanlar arasındaki mesafeler azalmıştır. Görünüşe göre bununla birlikte yeni tanışma korkusunun da ortadan kalkması gerekiyordu, ancak durum böyle değildi – bazıları için tam tersine yoğunlaştı. Durumu anlayarak, kadın ve erkeklerin ilk temas korkusunu yenmelerine yardımcı olabilecek psikologlardan en etkili tavsiyeleri toplamaya çalıştık.

Yaşam pratiğinin gösterdiği gibi, çoğu durumda erkekler önce kızlarla tanışmaktan korkuyor. Erkeklerin belirttiği korkuların ortaya çıkmasının en popüler nedenlerini toplamaya çalıştık. Bunlardan bazıları:

 • reddedilme korkusu – reddedilme korkusu;
 • heyecan, durumun gelişmesini engelleyen aşırı düşünceler;
 • kızın sohbet başlatma girişimine yetersiz tepkisi;
 • bir kızın sırf çok güzel ve yaşı senden büyük olduğu için seninle ilgilenmeyeceği korkusu;
 • bir kızın gözünde görünmez olma korkusu – ya görmezden gelirse ya da sessiz kalırsa;
 • Sizi şaşkınlığa sürükleyecek olumlu bir cevabın korkusu, bundan sonra ne yapacağınızı ve ne hakkında konuşacağınızı bilememek ve sonuç olarak başarısızlık!

Elbette bu, insanların ilgilendikleri kişiyle sohbet başlatmak için üstesinden gelmekte zorlandıkları tüm korku ve fobilerin tam listesi değil. Ancak tüm bunlardan çıkan en önemli sonuç, tanışmaya çalışmanın vereceği tepkinin korkusudur. Bu tür düşüncelerden bir an önce uzaklaşıp özgüveninizi geliştirmeniz gerekiyor! Tüm korkuların zoraki olduğunu unutmayın! Kendiniz olun ve kesinlikle başaracaksınız.

Ancak bu konuda hâlâ uzman değilseniz veya yalnızca pratikte bilginizi güçlendirmek istiyorsanız, çevrimiçi görüntülü sohbette buluşmayla başlamanızı öneririz. Böyle bir hizmetin yardımıyla karşı cinsle iletişim kurmayı kolayca öğrenebilir, hatta dünyanın herhangi bir şehrinden mektup arkadaşı bile bulabilirsiniz. Bize katılın!

Reddetmeden ve korkmadan kızlarla çıkmak: 5 ipucu

İstatistiklere göre flörtün yaklaşık 1/3’ü internette gerçekleşiyor. Erkekler artık sokakta hoşlandıkları genç bayana sadece iş arkadaşlarına, öğrenci arkadaşlarına veya eski sınıf arkadaşlarına odaklanarak yaklaşmak zorunda kalmıyor. İnsanların (ve özellikle adil cinsiyetin) korkusunun üstesinden gelmek için, önce bir tanışma sitesine kaydolmanız veya istediğiniz herhangi bir çevrimiçi görüntülü sohbeti açmanız yeterlidir. Her şeyin mümkün olan en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için, çevrimiçi buluşmaya ilişkin 5 basit ipucuna dikkat etmenizi öneririz:

 1. Sayfanızı uygun bir şekle sokun: muhteşem bir avatara karar verin – bunun için en başarılı kişisel fotoğrafı seçerek, bir form doldurun, hobilerinizden bahsedin, hayatın farklı anlarından sizi nasıl ortaya çıkaracak fotoğraf ve video sunumlarıyla bir albüm oluşturun. Bir kızla yakında tanışacak bir birey olarak mümkün olduğu kadar. Sayfanız bir tür kartvizit haline gelecektir, bu nedenle iyi bir ilk izlenim bırakmak için zaman ayırın.

 2. Doğru olacak ancak kadınları korkutmayacak bir durum ve tercihler seçin. Örneğin, “aktif olarak” aramak yerine, basitçe “bekar”ı belirtebilirsiniz; bu, sizi pek çok adayın üzerine sprey sıkan bir çocuk olarak değil, ciddi niyetleri olan bir kişi olarak sunacaktır.

 3. Yaşam tarzınıza, yeteneklerinize, hobilerinize ve tercihlerinize uygun kızları seçin. Birlikte olmanın kolay ve ücretsiz olduğu kendi grubunuza odaklanmak ve aynı zamanda olmadığınız biri gibi görünmek zorunda kalmamak, ruh eşinizi bulma konusunda sizi gereksiz hayal kırıklıklarından kurtaracaktır.

 4. Kendi kişiliğinizi bulmaya çalışın ve birbirinizi tüm kızların zaten bıktığı sıradan bir şekilde değil, özel bir şekilde tanımaya çalışın. Hayal gücünüzü gösterin, arkadaşlarınızın tavsiyelerini kullanın ve hemen kalbinizi açacak ve hatta imza özelliğiniz haline gelebilecek kelimeleri bulun. Ve her kıza ortak hobilere dayanarak ayrı bir yaklaşım aramak en iyisidir – bu her zaman takdir edilir ve belirli bir kişiye olan samimi (basmakalıp değil) ilginizden bahseder.

 5. İletişim kurarken kendinizi açık, basit ve en önemlisi yetkin bir şekilde ifade etmeye çalışın. Empoze etmeye gerek yok. Yazışma yoluyla iletişim işe yaramıyorsa, belki bir şeyi yanlış yaptığınızı düşünün. Olayları zorlamak da gereksiz olacaktır. Acele, niyetinizin ciddiyetini vurgulayacaktır, ancak siz tamamen farklı hedeflerin peşindesiniz, değil mi?

Erken aşamalarda çevrimiçi flört etmek sizi hiçbir şeye mecbur etmez. Hoş olmayan bir iletişimi veya iyi gitmeyen bir diyaloğu her an sonlandırabilirsiniz. Muhtemelen internette kaderin size yazdığı bir kişi vardır. Ve kesinlikle bulunacak!

Kadınlar ne yapmalı?

Kompleksler ve güvensizlikler sadece erkeklere özgü değildir. Kadınlar ayrıca sevdikleri daha güçlü cinsiyetin herhangi bir temsilcisiyle her zaman kolayca ortak bir dil bulamazlar. Bu nedenle kızların flört etmeye nasıl başlayacaklarını anlamaları da önemlidir.

Rüyalarının erkeğiyle tanışmak isteyen kadınların yukarıdaki ipuçlarını kullanması kolaydır. Ve burada hatırlanması gereken en önemli şey, erkeklerin de utandıkları, ilk adımı nasıl atacaklarını, nasıl büyüleyeceklerini, iletişimi akıllıca nasıl sürdüreceklerini vb. bilmemeleridir. Ancak potansiyel adaylarınız arasında şüpheleri, kompleksleri ve güvensizlikleriyle aynı etten ve kemikten insanların olduğunu anladığınızda, bir an gelecek ve artık korkunun nasıl üstesinden gelineceği konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Ancak aniden bu gerçekleşirse aşağıdakileri yapın:

 1. Gülümsemek. Bir gülümseme, çıkmaya başlamanın ve elbette karşınızdaki kişiyi olumlu yönde etkilemenin en iyi yoludur.
 2. Kibar ol. Herhangi bir nedenle bir erkeği sevmemeniz, kabalığa izin vermemeniz, sadakat göstermemeniz ve örneğin işe, evliliğe, işe gönderme yapmanız ya da sonunda mavi saçlı sarışınları sevmeniz önemli değil. gözler (bir esmer sizinle ilgileniyorsa durum böyledir).
 3. Bir erkeği kazanmak için beden dilini kullanın. İnsanlar arasındaki iletişimin %90’ından fazlasının sözsüz iletişim olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin, muhatabınızın belirli hareketlerini sessizce kopyalayın (gözlerin içine bakın, ayrıca ellerinizi kavuşturun); Muhatabınızı dinlediğinizde, dikkat işareti olarak ona başınızı sallayın vb.
 4. Kendinizden emin değilseniz, sözde “güç pozu” nu kullanmayı deneyin – kararlılığınızı, liderlik niteliklerinizi ve içsel gücünüzü hissetmek için kollarınızı başınızın üzerine doğru uzatın (bu tekniğin etkinlikten hemen önce yapılması önerilir).

İnternet aracılığıyla insanlarla tanışabilme olanağı hayatımızı daha kolay ve daha güvenli hale getiriyor. Açıkça uygun olmayan adaylarla tarihlerde zaman kaybetmenize gerek yok, ancak kişisel yazışmalarda sizi en çok ilgilendiren ayrıntıları öğrendikten sonra yalnızca uygun ve değerli olanları seçebilirsiniz. Bu format, kariyer yapmakta olan ve zamanlarını bir dizi rastgele bağlantıyla harcamak istemeyen meşgul insanlar için idealdir.

Herkesin paha biçilmez iletişim deneyimi kazandığı, korkularını yendiği ve sonuçta benzer düşünen insanları bulduğu yaklaşık 8 bin çevrimiçi flört servisi var. Bu tür hizmetler aşağıdakilere dayalı olabilir:

 • Konumlar (çevrimiçi bir arkadaş sohbet bulmak çok kolaydır ve birkaç gün sonra onu bölgenizin yakınında veya en azından bir şehirde bir randevuya davet edin).

 • Kişisel uyumluluk (muhatabın coğrafi konumundan bağımsız olarak “ilgi çemberleri” gibi). Farklı şehirlerden ve ülkelerden ortak hobilerle birleşen insanlar için görüntülü iletişim imkanı var. Olayların nasıl gelişeceğine siz karar vereceksiniz.

 • Özel hedef kitle (belirli cinsel yönelim, dini görüş, yaş vb.).

Flört etme korkusunun nasıl üstesinden gelineceğini kendiniz anladıktan sonra, daha sonra tanıdıklarınıza, meslektaşlarınıza, arkadaşlarınıza bu konuda yardımcı olabilecek ve kendinizden başka birini de mutlu edebileceksiniz. Ve insanlar arasındaki şüphe, utanç ve yanlış anlama duvarlarını yıkacak yararlı ipuçlarını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

admin 178
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Sohbet - Canli sohbetler - Sohbet siteleri - Sohbet odaları - Sohbet Chat