Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Geçmişten geleceğe sohbet

Geçmişten geleceğe sohbet

Geçmişten geleceğe sohbet askerden geldiğim 21.08.1998 tarihinde teskereye geldim fakat arkadaşlar askerden önce internetin neodluğunu bile bilmemekteyim tabiki bizler avrupayı sanırım 50 yıl geriden takip ettiğimizden dolayı chat denilern kelime bile yabancı gelmektedir fakat chat kelime karşılı sohbet oldunu bilmemekteydim ben deyil sadece benle yaşıt olanların hepsi hiçbiri bilmemekte arkadaşlar ben interneti şuanda bakkal var onun yerinde internet kafe açılmıştı orda tanıdım fakat ne işe yaradığından beri haberim yoktu yani fakat türkiyede ilk olarak internet hizmeti veren superonline şirketi olduğunu bilmeteyim hiç unutmuyorum nasıl unutayımki bir modemler var emin olun çalıştığı vede internete bağlancağı zamanı görmeniz gerek gemi motoru gibi çalışmaktaydı avrupada bulunan hanımlarla sohbet ederdik site üzerinden ozaman kameralı sohbet yok yani bunları düşünün hotmail adresine resim atıyoruz ordan kızlar erkekler birbirlerini görmekte tarayıcılarda resim taratmaktayız fakat insanlar ozamanlar bukadar ahlaksız değildi ozaman bu sapık kelimnelerde arama yoktu yani ozamanlarda bu site kasmayı bilenler bile yoktu hafta sonu kafede kalırdık sabaha kadar kızlarla konuşmak için onların evinde vardı pc en çok insanın bulunduğu ülke ise sırayla isviçre , almanya ,vede fransa idi ama çok güzel günlerdi insanlar dürüst idi sevgiler dürüst şimdiki kadar yalan vede dolandırıcı yoktu yazları dedikleri gibi istanbul şehrine gelirlerdiler burda dolaşırdık tanışırdık arkadaşca sohbet ederdik vede güzel zaman geçirirdik bunlarıda unutmamak gerekir fakat insanların bece dürüst vede namuslu olmaları haktan kormaları bence çok mühim bir melse bunlara değer veren insanlarla karşılaşmak gerekir bence bunları mutlaka bilmek gerekmezmi dostlarım ozamanli arkadaşlıklar dostluklar şimdikilerin arasında dağlar kadar fark var bence insanlar birbirlerini sevmelidir ozaman herkes birbirini sever vede saygı gösterirlerdi şimdi saygı kalmamış kimse kimseyi çekemiyor komşuluklar arkadaşlıklar nerdeyse bitmiş fakat bizim ön görümüz sizlere chat ortamını yeniden insanların hayatına sokmak vede güzel insanlarla sizleri tanıştırmak istemekteyiz umarım herkes kendi karakterine göre güzel bir arkadaşlar chat eder vede sohbet ederek zaman geçirmek ister bizim gönlümüzden geçenler bunlar geriside sizlerin insiyatifine kalmış arkadaşlar herkese güzel bir gece diliyorum.

Güvercin’den WhatsApp’a: Modern Çağda İletişimin Evrimi

İletişim, eski çağlardan beri insan yaşamının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Duman sinyallerinin ve taşıyıcı güvercinlerin kullanımından telgraf ve telefonun icadına kadar iletişim şeklimiz önemli ölçüde gelişti. Son yıllarda dijital devrim, sosyal medyanın, mesajlaşma uygulamalarının ve video konferansın yükselişiyle birlikte yeni bir iletişim çağını da beraberinde getirdi. Bu makale, antik çağlardan modern zamanlara kadar iletişimin evrimini, dijital teknolojinin iletişim üzerindeki etkisini ve iletişim teknolojisinin geleceğini incelemektedir.

İletişim, insanların mesaj iletmek için duman işaretlerini ve taşıyıcı güvercinleri kullandığı eski zamanlardan bu yana çok yol kat etti. 19. yüzyılda telgrafın icadı iletişimde devrim yarattı ve mesajların saniyeler içinde uzak mesafelere gönderilmesine olanak sağladı. 20. yüzyılda telefonun gelişmesi ve yaygınlaşması iletişimi daha da dönüştürerek insanların uzak mesafeler arasında gerçek zamanlı olarak iletişim kurmasını sağladı. Günümüzde telefon, akıllı telefonların insanların birbirleriyle ve dünyayla her zaman bağlantıda kalmasına olanak sağlamasıyla önemli bir iletişim aracı olmaya devam ediyor.

Dijital devrim, sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının giderek daha popüler hale gelmesiyle birlikte yeni bir iletişim çağını da beraberinde getirdi. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformları, insanların bağlantı kurma ve bilgi paylaşma biçiminde devrim yarattı. WhatsApp, WeChat ve Line gibi mesajlaşma uygulamaları insanların bulundukları yerden bağımsız olarak birbirleriyle iletişim kurmasını kolaylaştırdı. Zoom ve Skype gibi platformların insanların iş ve kişisel amaçlarla uzaktan bağlantı kurmasına olanak sağlamasıyla video konferans da giderek daha popüler hale geldi.

Yapay zekanın iletişim şeklimizi dönüştürme potansiyeli nedeniyle iletişim teknolojisinin geleceği umut verici görünüyor. Yapay zeka destekli sohbet robotları ve sanal asistanlar, müşteri hizmetlerini geliştirmek ve iletişim süreçlerini otomatikleştirmek için halihazırda kullanılıyor. Sürükleyici ve etkileşimli deneyimler yaratarak iletişimde devrim yaratma potansiyeli taşıyan sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri de giderek daha popüler hale geliyor. Ancak bu yeni teknolojiler aynı zamanda izolasyonun artması potansiyeli ve gizlilik ve güvenlik konularının ele alınması ihtiyacı gibi zorlukları da beraberinde getiriyor.

Sonuç olarak iletişimin evrimi, eski iletişim yöntemlerinden modern dijital teknolojilere kadar teknolojik gelişmelerle şekillenmiştir. Sosyal medyanın, mesajlaşma uygulamalarının ve video konferansın yükselişi iletişim şeklimizi dönüştürerek bağlantıda kalmamızı daha kolay ve rahat hale getirdi. İletişim teknolojisinin geleceği, yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin iletişimi daha da geliştirme potansiyeliyle umut verici görünüyor. Ancak bu yeni teknolojilerin topluma ve bireylere getirdiği potansiyel zorlukları ve fırsatları dikkate almak önemlidir.

 

admin 1390
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Sohbet - Canli sohbetler - Sohbet siteleri - Sohbet odaları - Sohbet Chat