WhatsApp: Yazı tiplerini değiştirme şekli

Whatsapp, kullanıcılarına, oluşturulan metni biçimlendirmek için geniş bir seçenek yelpazesi sunmaz. Bununla birlikte, yazı tipi bakımını değiştirmek gibi WhatsApp’taki metinle bazı gadget’lar yapabilirsiniz.

WhatsApp içindeki yazı tipi nasıl değiştirilir?

içinde yazı olarak WhatsApp aslında telefonunuzda görüntülenen yazı meselesi değil. Bunları değiştirmek için doğrudan akıllı telefonunuzun sistem ayarlarına gitmeniz gerekir. Ancak uygulamada, doğrudan metindeki biçimlendirmeyi değiştirebilirsiniz:

  • Bir kez konum WhatsApp mesaj göndermek istiyorum, bir kaç basit hileler ile metni vurgulayabilirsiniz. Bununla birlikte, bunu yapmak için, gönderilmeden önce buna göre işlem görecektir.
  • WhatsApp içinde kalın bir metin yapmak için, yazıyı yıldız işaretiyle çerçevelemeniz gerekir [*]. Bu şuna benziyor: [* kalın *].
  • İtalik göstermek için, düzenlenecek pasajın başında ve sonunda bir alt çizgi [_] kullanın.
  • Ayrıca metni tilde [~] olarak da adlandırılan geniş bir girintiyle çevreleyerek üstü çizili olabilir.
  • Metni klasik daktilo stili olarak tanımlamak için, metni başında ve sonunda üç tek tırnak işareti [“ `] ile işaretlemelisiniz.

Akıllı telefonda yazı tipi nasıl değiştirilir?

Öte yandan, akıllı telefonunuzda görüntülenen yazı tipini değiştirmek istiyorsanız, “Ekran” menü öğesinin altındaki ayarlara geçmelisiniz. Burada çeşitli yazı tipleri arasından seçim yapmanıza izin veren bir “Yazı Tipi Stili” girişi bulacaksınız.

Artık günümüzün sohbet teknolojisi olarak kullanılan son yüzyılın buluşu diyebiliriz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
256 okuma
7 Ocak, 2019
serkan
serkan

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet