SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Tevbe ve İstiğfâr Duası

Sosyal Ağlar!

İşlediğimiz günahlardan pişmanlık duyarak bağışlanmayı dilemek, bir daha yapmayacağımıza söz verip imanımızı tazelemek bir Müslüman için yapılabilecek en değerli, en kazançlı harekettir. Rabbimiz affedicidir. Rabbimiz bağışlayandır.  Kalbimizi temiz tutup günahlarımız için tövbe edersek mutlaka mükafatını alırız.

Tövbe etmek için namaz kılmak şart değildir. Ama iki rekat namazla Allah’a sığınıp ardından tevbe istiğfar duasını okumak daha makbuldur.

 

 

 

 

 

 

 

Tevbe ve İstiğfar Duası

Diyelim tüm günahlarımıza:

Tevbe yâ Rabbi estağfirulâh! Tevbe yâ Rabbi estağfirulâh! Tevbe yâ Rabbi estağfirulâh!

Estağfirullâhel’azıyme ve etûbu ileyh, Estağfirullâhel’azıyme ve etûbu ileyh, Estağfirullâhel’azıymel’kerimellezî lâ ilâhe illâhû. EL’Hayyel’Kayyûme ve etûbu ileyh. Tevbete abdin zâlimin linefsihi lâ yemlikü linefsihi mevten ve lâ hayâten velâ nüşûra. Ve es’elühüttevbete vel’mağfirete vel’hidâyete lenâ innehû Hüvettevvâbûr’Rahiym.

Tevbe ya Rabbi! Tevbe ya Rabbi! Tevbe ya Rabbi! Eğer benim elimden, dilimden, gözümden, gönlümden, kulağımdan ve ayağımdan ve tüm azalarımdan bilerek veya bilmeyerek kelime-i küfür, şirk, isyan, günah ve hata sadır olduysa, şayet tüm bu uzuvlarımla günah işledimse, ben bunların cümlesine binler, yüzbinler kere tevbe ettim, pişman oldum, bir daha işlememeye azmederek kesinlikle karar verdim.

Peygamberlerin evveli Hz. Adem Aleyhisselâm, sonuncusu Hz. Muhammed Aleyhisselâm’dır. Ve her ikisinin arasından da ne kadar peygamber gelip geçtiyse cümlesine inandım, iman getirdim. Peygamberimiz efendimiz, taraf-ı ilâhiyeden her ne getirip haber verdiyse hepsi haktır ve gerçektir. Dilim ile ikrar, kalbim ile tasdik ettim.

Ya Rabbi! İmanımı yenilemek niyetiyle gönlümden ta can evimden Âmentü’yü okurum:

Âmentü billâhî ve bimâ câe min indilâh. Âmentü bi-Resûlillâhî ve bimâ câe min indi Resûlillâh.

Âmentü billâhî ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusülihî velyevmil-âhiri ve bil-kaderi hayrihî ve şerrihî minallâhi Teâlâ velbâsü bâdel-mevti hakkun. Eşhedü en lâ ilâhe illallâh, ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlüh.

Tevbemizin kabulü için aşk ile bir daha Eşhedü en lâ ilâhe illallâh, ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlüh.

Rızay-ı Hak ve Rızay-ı Resül için şevk ile bir daha Eşhedü en lâ ilâhe illallâh, ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlüh.

Böylece tevbemiz ve imanımızın tazelenmesi tamamlanmış olur.

 

Kaynak; Hattat Tavaslı Yayınları

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Dinde Hadislere Nasıl Yaklaşmalıyız Dinde Hadislere Nasıl Yaklaşmalıyız

    Dinde Hadislere Nasıl Yaklaşmalıyız   Hadis, peygamberimiz ( SAV ) tarafından yapılmış davranışlar ve sözlerin bütünüdür. Dinde hadislere yaklaşırken dikkatli olmalıyız...

DEVAMI
Hayal sohbet sitesi Hayal sohbet sitesi

Hayal sohbet sitesi sadece farlı vede kaliteli insanların bir arada olmasını temenni ettiğimiz güzel yaratıcı bir site bizler kimseden...

DEVAMI
Türkiye’nin en çok tercih edilen sohbet ağında sizde yerinizi alın Türkiye’nin en çok tercih edilen sohbet ağında sizde yerinizi alın

Çoğu kişi normal yaşamında telaşı ve yapması gereken, bitirmesi gereken çok sayıda sorumlulukları bulunması nedeni ile asosyal görünür ve...

DEVAMI