SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Sohbet Odaları Nedir

Sosyal Ağlar!

Sohbet Odaları Nedir.

İnternet hizmetleri (bundan böyle ISS olarak da bilinir) abonelerine, İnternet bağlantısının sunabileceği her şeyi deneyimlemelerini sağlayan İnternet hizmetleri verilmektedir. Sohbet odası hizmetleri, İSS’lerin ücretsiz olarak sağlayacağı hizmetlerden biridir. 1

Sohbet odası ‘konuşma’, popüler ve ilginç bir çevrimiçi katılım deneyimidir. Sohbet odaları, insanların birbirleriyle benzersiz ve yeni bir şekilde iletişim kurmalarını sağlar. Birbirlerini tanıyan bireyler arasında konferans yapmak ve akla gelebilecek her konuda ‘konuşma’ için yeni insanlarla tanışmak için kullanılırlar. Ancak herkes için değil.

 

Sohbete Giriş.

Eşit sayıda konu ve konu alanı ile internette seçilebilecek çok sayıda sohbet odası ve servis mevcuttur. Birçok web sayfası, mesajınızı sayfaya “yayınlamak” ve başkalarının sayfada neler yayınladığını okumak için bir yol sunar. 2 Bu bir tür sohbet olmasına rağmen, genellikle yavaştır ve sayfayı güncellemek için yeniden yükle düğmesine sürekli basmanız gerekir.

İletilerinizin (ve odadaki diğer herkesin) neredeyse anında göründüğü sohbet odaları çok daha keyifli olabilir. Bunu yapmanın kolay bir yolu, İnternet Sohbet Aktarma (IRC) ağını kullanmaktır.

Yeni sohbet formları, sizi temsil etmek için ekranda görünen bir “yüz veya” avatar “olarak tasvir edilen sohbet odalarını içerir (bunlar sadece metin satırlarını gördüğünüz çoğu sohbet odasından farklıdır). bir resim veya çizgi film karakteri ile yüzünüzü manipüle edin ve özelleştirin.

 

Nasıl Çalışır.

Sohbete başlamak için, bilgisayarınızı bir sunucu aracılığıyla diğer kişilere bağlamalısınız. Bunu yapmak için İnternet ve İSS hesabınızı kullanabilirsiniz. Çoğu insanın bağlanmayı düşündüğünden daha kolaydır. Çoğu ISS, sunucularına ve hizmetlerine nasıl bağlanacağınıza ilişkin açık talimatlar sağlayacaktır.

Bağlandığınızda, bir “sohbet odasına” katılabilir ve ardından klavyenizi kullanarak bir görüşmeye devam edebilirsiniz. Bu gönüllü bir seçimdir, bireyler İSS’ye katıldıklarında herhangi bir hizmete kaydolmazlar. 3

Sohbet odasındayken, bilgisayar ekranınızdaki odadaki herkesin genel mesajlarını görebilirsiniz. Muhtemelen birisinin konuşmasının ortasına katılacaksınız, ancak endişelenmeyin, bu sohbet odalarında yaygındır. Aslında, muhtemelen odadaki bir veya daha fazla kişiden gelen bir mesajla varışta odaya kabul edilecektir. Yanıtlamak istediğinizde, mesajınızı yazıp dönüş tuşuna basmanız yeterlidir. Daha sonra mesajınızı ekranda göreceksiniz, diğer herkes de görecektir. Mevcut bireyler muhtemelen zaten iletişim kurduklarından hemen bir yanıt beklemeyin. Grubun geri kalanı tarafından görülemeyen, doğrudan belirli kişilere mesaj göndermek bile mümkündür. Odadaki konuşma sizin hoşunuza gitmiyorsa, bırakın ve diğerine geçin.

Çoğu sohbet odası ve hizmetinde “sohbet netiquette”, mesajlarınızı yazarken uymanız gereken davranış standartları bulunur. Odadan odaya değişiklik gösterirler (bkz. Ek 1). Sohbet odalarındaki insanların farklı geçmişlerden, farklı olgunluk seviyelerinden, farklı dinlerden ve kültürlerden olduğunu ve değişik ahlaki standartlara sahip olduğunu unutmayın. İyi bir kural “yazmadan önce düşün” dür.

 

Yazılım.

Netscape Chat: IRC ağını kullanır. İnternette gezinmek için görüntüleyiciniz olarak Netscape’i kullanırsanız, sohbetiniz için Netscape’ten özel bir İnternet Sohbet tarayıcısı kullanabilirsiniz. Bu, IRC’yi kullanarak sohbet etmeye başlamanın en kolay yollarından biridir, ancak önce Netscape Communications’dan Netscape Chat tarayıcısını indirmeniz gerekir.

Bilgisayarınıza Google Tarayıcısı yüklendikten sonra, normalde web’de gezinmek için yaptığınız gibi Netscape’i açın ve ardından Netscape Chat’i açın. Bir bağlantı başlatmak için “Dosya” altında “bağlantı” yı seçin ve ardından kişisel bilgilerinizi yazın. İstediğiniz kişisel adı ve takma adı seçebilirsiniz, ancak uygun pencerelere doğru ISS kullanıcı hesabı bilgilerinizi (hesap giriş adınız ve parolanız) girmeniz gerekir. Ardından HayalSohbet sohbet sunucusuna (varsayılan) bağlanın veya başka bir sunucu seçin ve sohbet etmeye başlayın.

Diğer IRC Sohbet Seçenekleri: Google dışında bir tarayıcı kullanıyorsanız, sohbet işlevlerinizi gerçekleştirmek için bir istemci yazılım programı almak istersiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane var. Çoğu, sohbet etmek için kullanacağınız programı yapılandırmak için eksiksiz talimatlara sahip olacaktır.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Yeni Tanıştığınız Bir Kızla Sohbet Etmek ve Sohbet Oluşturmak Yeni Tanıştığınız Bir Kızla Sohbet Etmek ve Sohbet Oluşturmak

Yeni tanıştığınız bir kızla anlamlı bir sohbet oluşturmak, muhtemelen üstlenebileceğiniz en zor, sinir bozucu görevler olabilir, belki de olabilir...

DEVAMI
Erkeklerle sohbet söyleşi Erkeklerle sohbet söyleşi

Erkeklerin içtenlikle tecrübeli kadınlara ihtiyacı vardır. Gelişim, erkeklerin yokluğu anlamına gelmez. Erkeklerin kadınların tam bir suç ortağına ihtiyacı var....

DEVAMI
40 yaş üstü sohbet siteleri 40 yaş üstü sohbet siteleri

40 yaşındasın üzerinde nasıl sohbet edilir Bu, iş bulmanın en önemli yoludur ve bu, çok önemli bir bilgi kaynağı olan...

DEVAMI