SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Sohbet / IRC’den İlk Adımlar

Sosyal Ağlar!

IM / IRC doğru ilk adımlar mahalle net odasında başladı bazı PC’ler tozlu Counter-Strike 1.5 ve simge mIRC !

Dizlerimizi futbol bloğunun önündeki çimentoya indirdikten sonra, ailemiz tarafından akşam yemeğine çıkmayı ve tabii ki mahallenin internet noktasında tam bir gece geçirmek için birkaç lei almaya bağırdık.

Bu salon / isp, Xana olarak adlandırıldı. Kazıkları orada topladık ve kask bilgisayarlarını ele geçirmek için savaşıyorduk. 
O zamanki 2 maçta kaynatıldık: Counter-Strike 1.5 ve Battlefield 1942. Bütün geceleri bu oyunları oynarken kaybediyorduk ve yalnız değildik! Hatta oda yöneticisi neredeyse her akşam yanımızdaydı.

Salondaki bilgisayarlara yapılan güncellemelerden sonra, masaüstünde bayrağımızın 3 rengi ile garip bir simge belirdi! Bu simge, Internet Relay Chat istemcisi mIRC’ye aitti. 
ISS teknisyenlerinden Vlad isimli bir çocuk, tüm Xana ağ istemcileri için bir IRC + Servis Sunucusu (ApropoCHAT ile aynı) kurmuştu. İlk defa mIRC üzerine çift tıkladım ve beni #Home’da irc.xana.ro sunucusuna otomatik olarak bağladım.

IRC’de geçirilen ilk yıl, “çıkma” yılıydı.

ASL’de 18/19 yaşlarında cevap veriyordum ve sokağın diğer tarafındaki tramvay istasyonundaki kızlarla buluşuyordum (gelen kızların% 90’ından kimseyi rahatsız etmek istemiyorum, oldukça çirkinlerdi. Bu yüzden az önce koridorun karşısına sokağın diğer tarafına baktık). 
İlk yıldan sonra, bugün hala arkadaşım olan birçok insanla tanıştığım, yıllarca tanımadığım ama birçok şey öğrendiğim birçok insanla tanıştığım UnderNET’e bağlanmayı başardım. İNTERNET (genel) alanında ve dürüst olmak ve kabloyu gizlemek yerine (Gerçek WiFi), televizyonda duydukları esnafı anlatmayı ya da sadece filmlerle izlenen şeyleri anlatmayı seçen birçok insan.
Ayrıca bu UnderNET’te Apropo sohbetinin idari ekibiyle tanıştım:

IRC / CHAT’da ikinci yıl:

IRC’nin ikinci yılında, alandaki birkaç öğreticiyi ziyaret ederek, hemen indirip çalıştırdığım bir yazılım olan “kendi sunucunuzu oluşturabileceğiniz” yazılımını verdim. Bu IRC’yi çalıştırmakla ilgileniyorum, kapalı gözlerle IRC sunucularını / servislerini kurmak / değiştirmek / yapılandırmak için geldim. 
Ayrıca, herhangi bir IRC ağı Bir web sayfasına ihtiyaç duyduğumda, doğru olanı bulma arzusundan neredeyse her gün değiştirdiğimiz sayfa. (Buradan HTML kodunu ve ardından PHP’yi öğrendim). 
Evrim oldukça fazlaydı ve şu an sahip olduğumuz web sayfalarından kâr ediyoruz.

Benim için CHAT, “bağladığım” yer değil ya da Dorobanti’de çeşitli lüks araba ve daireleri olan sahte bir kişi olarak kendimi tanıtmak için girebileceğim bir yer değil. CHAT benim için İNTERNET yolunda ilk adım

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

HayaLSohbet Mirc Script HayaLSohbet Mirc Script

Türkiye'nin en güvenilir ve en kaliteli sohbet programı “HayaLSohbet Mirc Scripttir''. HayaLSohbet script sohbet programını ücretsiz olarak bilgisayariniza yükleyin...

DEVAMI