SEO’nun Faydaları

Arama Motoru Optimizasyonu, toplam görünürlüğü artırarak bir web sitesinin kalitesini ve esas olarak trafik miktarını artırma işlemidir.
SEO nedir?

SEO terimi, toplam görünürlüğü artırarak bir web sitesinin kalitesini ve esas olarak trafik miktarını artırma süreci olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. SEO’yu SEM’den farklı kılan şey, web sayfalarının ücretsiz arama sonuçlarını iyileştirmesi, SEM ise izleyicileri bir sayfaya yönlendirmek için gerçek para gerektirmesidir.

SEO neden önemlidir?

• ORGANİK SONUÇLAR

Organik sonuçlar, bir işletmenin web sayfasının çalışmasını ve performansını belirlemek için en önemli kısmıdır.

Hepimizin bildiği gibi Google, devasa arama pazarının yaklaşık% 75’iyle en büyük kısmına sahip. Diğer rakipler katkıda bulunurken, ancak bir şirketin doğrudan Google ile rekabet etmesi için çok düşük. Dolayısıyla, Google’ın bu devasa arama motoru pazarında lider olduğu ve bu nedenle kılavuzlarının açıkça çok önemli olduğu açıktır.

Bu nedenle, en güvenilir kaynak olarak oldukça görünür olması, SEO konusunda uzman kişiler tarafından hedeflenmektedir.

• GÜVEN İNŞA ETMEK

Herhangi bir SEO uzmanının birincil amacı (SEO Uzmanı için buraya bakın: https://hayalsohbet.net/ ) öncelikle güzel, temiz, iyi organize edilmiş ve etkili bir deneyim için güzel bir web sayfası için güvenli ve güçlü bir temel blok oluşturmaktır. markaya ve varlığına insanların güvenini kazanabilecek herhangi bir arama motorunda keşfedilebilecek kullanıcı.

Kolay bir iş değildir, inanç ve güveni tesis etmek oldukça fazla zaman ve çaba, taahhütler ve en önemlisi sabır gerektirir.

• YEREL KATILIM

Türkiye’de Jio’nun piyasaya sürülmesinden bu yana mobil cihazlardan gelen son trafik artışı, yerel arama bir şey haline geldi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin araçsal bir parçası haline geldi.

Yerel SEO, bir markanın belirli bir alan veya bölgedeki dijital varlığını optimize etmeye yardımcı olduğundan, yerel halkın markayı bulması ve onunla ilgilenmesi ve markanın ürünlerini satın almaya bir adım daha yaklaşması kolaylaştı.

Yerel SEO, uzmanlar tarafından markanın web sitesini, ilgili içeriğini, çeşitli listeleri vb. Optimize ederek yapılır.

• MALİYET ETKİLİ OLMAK

Evet, maliyeti var ancak web sitelerinin, içeriklerin vb. Pazarlanmasına kıyasla nispeten çok ucuz.

Gerçekten de, bağlılık ve satışlardaki artış açısından markanın karşılığını alacak harika bir plan.

Bu daha çok bir iş yatırımı gibi. İyi bir SEO uygulaması işi uzun süre tutacak ve markanın zamanla daha iyi olmasına yardımcı olacaktır.

• MÜMKÜN OLDUĞU KADAR ÇOK OLMAK

Web sayfanız herhangi bir Arama Motorunun 1. sayfasında değilse, SEO’nun engin dünyasında açık bir sırdır, yeterince etkileşim almıyorsunuzdur.

Tüm tıklamaların% 40’ı ilk üç arama sonucunda, geri kalanı ise 1. sayfanın geri kalanında gerçekleşir.

Kimse sayfa numarasını kontrol etmeyecek. 2.

İlk sayfada değilseniz, olmalısınız çünkü orada değilseniz, hiçbir şey kazanmazsınız.

SEO’nun neden önemli olduğuna dair birçok başka nokta varken, en ilginç olanlara dikkat çektim.

Kişinin bir şeyi hatırlaması gerekir, ne kadar çok çalışırsanız çalışın, SEO’nun meyvesini yemek için sabırlı olmanız gerekir.

SEO hakkında herhangi bir bilginiz yoksa, size yardımcı olması için bir Serbest SEO Uzmanı tutabilirsiniz. İstanbul’da birçok Uygun Fiyatlı SEO Hizmeti ve Serbest Çalışan bulunmaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
212 okuma
11 Eylül, 2020
serkan
serkan

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet