SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

SEO’da Kaliteli İçerik Önemlidir

Sosyal Ağlar!

Arama motoru optimizasyonunuzdaki en büyük faktör nedir? Geri bağlantılarınız veya yerinde optimizasyonunuz değildir. İçeriğinizin kalitesidir. Yaklaşık on yıldır Google ve diğer arama motorları, arama motoru sonuçlarında kaliteli içeriğin önemini artırmıştır. Bu siyah -hat SEO teknikleri kullanımı ile mücadele etmekti.

Kullanıcılar, sayfalarını arama sıralamasının en üstüne iterek geri dönüş kazanmak için meşru yollardan daha azını kullanırlardı. Şimdi, içerik kraldır. Bunu akılda tutarak, SEO’da kaliteli içeriğin önemli olduğu 5 yol var.

# 1 – Arama Motorları Okunabilir İçerik İstiyor

Arama motorları, içeriğinizin anahtar kelimelerle doldurulup doldurulmadığını saptama yeteneğine sahiptir. Önce insanlar mı yoksa arama motorları için mi yazıldığını belirlemek için içeriğinizin anahtar kelime yoğunluğuna bakarlar. Bazı SEO uzmanları elde edebileceğiniz bir denge olduğuna inanırken, en iyisi önce insanlar ve ikinci arama motorları için yazmaktır. Bunu yaparak, içeriğinizi okuyan kişiler mesajınızı anlayabilir.

Çok fazla anahtar kelime eklemek, içeriğinizin okunabilirliğinden uzaklaşır. Bu, insanları sitenizden ayrılmaya ve asla geri dönmemeye zorlar. Bu nedenle, anahtar kelime yoğunluğu sonradan düşünülmelidir. Okumak istediğiniz içeriği yazmayı deneyin ve ardından seçtiğiniz anahtar kelimeleri doğal olarak dahil etmenin yollarını bulun.

# 2 – Hemen Çıkma Oranlarınız Düşük Olacak

Kaliteli içerik oluşturmak, hemen çıkma oranlarınızı düşürmenize de yardımcı olur. Bu, herhangi bir işlem yapmadan veya herhangi bir bağlantıyı tıklamadan sitenizden ayrılan ziyaretçilerin yüzdesini ifade eder. Ziyaretçilerinize kaliteli içerik verdiğinizde, başka neler sunabileceğinizi görme olasılıkları daha yüksektir. Makalenizi okumak için zaman ayırırlar ve harekete geçirici mesajınızı takip edebilirler.

# 3 – Kaliteli İçerik Daha Kaliteli Geri Bağlantılar Alıyor

Doğal olarak kaliteli geri bağlantılar oluşturmak istiyorsanız kaliteli içeriğe ihtiyacınız vardır. Değerli bilgi sağlamıyorsa, diğer sitelerin içeriğinize bağlanmak için bir nedeni yoktur. Kaliteli içerik oluşturduğunuzda, popüler web sitelerinin makalelerinize bağlantı vermesini sağlama şansınız daha yüksektir. Etkileyicilerin içeriğinizi takipçileri veya aboneleriyle paylaşma fırsatını da artırabilirsiniz.

Temel olarak, kaliteli geri bağlantılar istiyorsanız, kaliteli içerik eklemeye başlamanız gerekir. Bu, sayfalarınızın aldığı sosyal medya sohbetini artırmaya yardımcı olur ve bu da kaliteli içeriğin bu kadar önemli olmasının bir sonraki nedenine yol açar.

# 4 – Kaliteli İçerik Sosyal Medya Varlığınızı Artırabilir

Kaliteli içerik oluşturmak sosyal medyadaki varlığınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Bunun nedeni, kalite içeriğinin kalite geri dönüş olasılığını arttırmasıyla aynı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Yararlı bilgilere sahip olduğunuzda, insanlar bunu paylaşmak isteyecektir. Şimdi, arama motoru sıralamalarında sosyal medya paylaşımının önemi hakkında bir tartışma var. Bazı SEO uzmanları, bunun arama sonuçlarıyla hiçbir korelasyonu olmadığını bulmuşlardır. Bu doğru olabilir, ancak resmin tamamı değildir.

İçeriğinizi daha fazla kişi paylaştığında, daha fazla kişi sitenizi ziyaret ettiğinde, diğer sitelerden daha fazla kişi bu siteye bağlanabilir. Dolayısıyla, sosyal medya arama sıralamalarına doğrudan bir yarar sağlayamasa da, dolaylı bir avantaj sunar.

# 5 – Arama Motorları Etkileşim Metriklerine Bakıyor

SEO içeriği için kaliteli içerik gerekli son nedeni, arama motorları nişan metrik bakmak olmasıdır. Arama motoru sıralamalarını belirlerken, hemen çıkma oranlarına, ziyaret süresine, trafik kaynağına ve diğer metriklere bakar. Kullanıcıların içeriğinizi ilgi çekici bulup bulmadığını belirlemek istiyorlar. Yüksek bir hemen çıkma oranına ve birkaç geri bağlantıya sahipseniz, arama motorları bunu kaliteli içeriğinizin olmadığının bir işareti olarak kabul eder.

İçerik, hedef kitlenizle bağlantı kurmak ve çevrimiçi varlığınızı artırmak için gereklidir. Eski, içeriğin kral olduğunu söylemeye devam ediyor. Google, Panda güncellemesini sıralama algoritmalarına tanıttığından 2011’den bu yana, arama motorları içeriğinizin insan tarafından okunabilirliğini belirlemek için yöntemler kullandı. Her geçen yıl, arama motorları giderek daha karmaşık hale geliyor. İçeriğinizi değerlendirmenin ve derecelendirmenin yeni yollarını öğreniyorlar.

Arama motorları içeriğinizin kalitesine dikkat ediyorsa, buna da ihtiyacınız var. Yüksek kaliteli içerik oluşturmada sorun yaşıyorsanız, kolaylaştırılmış bir web sitesi oluşturucu kullanmak yararlı olabilir. SEO Hero Site 123 yardımıyla kolayca birkaç dakika içinde güzel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. SEO Hero, enerjinizin daha fazlasını oluşturduğunuz içeriğe ve SEO’nuza daha az zaman ayırmaya zaman verir.

Bu arama motoru sıralamasında tırmanmaya mücadele için, bakmak için ilk yer içeriğiniz. SEO’nuzu geliştirmenin yollarını ararken bu önerileri aklınızda bulundurun.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi

Tinder, Bumble, Match ve daha fazlası gibi flört uygulamalarının artan popülaritesi ile geleneksel flört etme yöntemi düşüyor. Ancak, tamamen...

DEVAMI
SEO’nun Faydaları SEO’nun Faydaları

Arama Motoru Optimizasyonu, toplam görünürlüğü artırarak bir web sitesinin kalitesini ve esas olarak trafik miktarını artırma işlemidir. SEO nedir? SEO terimi,...

DEVAMI
IRC Komutları – IRCDKomutları IRC Komutları – IRCDKomutları

Who komutu ile birlikte kullanilan parametreler; a: Kullanicilari mesgul (away) durumuna göre listelemekte kullanilir. c: Belirtilen kanalda ki kullanicilar arasinda listeleme...

DEVAMI