SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

SEO Dostu Makaleler Nasıl Oluşturulur

Sosyal Ağlar!

Siteniz, blogunuz veya misafir yayınlarınız için başka sitelere makale yazmaya karar verirseniz, göz önünde bulundurmanız gereken iki şey vardır. İlk olarak, insanların okumak ve ondan bir şeyler almak isteyecekleri kaliteli içerik oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir. İkinci olarak, geniş bir kitleye yönelik içerik oluşturmaya çalışın. Küçük bir niş için bir şeyler yaratmak fena değil, ama çok fazla okunmayacak.

 

Web trafiğinin çoğu arama motorlarından geldiğinden, içeriğinizin arama motoru görünürlüğü için optimize edildiğinden emin olmak, daha fazla insana ulaşmanın en iyi yollarından biridir. Bazı insanlar kaliteli içerik yazmanın ve yüksek arama görünürlüğünün birbirine aykırı olduğunu iddia ediyor, bu hiç de doğru değil. Yüksek kaliteli makalenizi kimse bulamazsa, onu oluşturmanın anlamı nedir?

Bir makaleyi iyi yapan nedir?

Gerçekten şaşırtıcı yazma öğretilebilir bir şey değil, iyi yazma. İyi bir pazarlamacı olmak, bir hikaye anlatıcısı gibi bir şeydir. Markanızın hikayesini, farklı kitleler için yeniden hazırlanan farklı web siteleri aracılığıyla anlatmak. İyi, büyüleyici makaleler oluşturmak için bazı ipuçları:

1. Somut örnekler kullanın:

Makalenize güç ve kanıt eklemenin en iyi yollarından biri, ilişkilendirilebilir örnekler eklemektir. Teorileri kullanmaktan kaçının ve bunun yerine, bir ürünün başarısını tartışırken diğer olgulara örnek olaylara güvenin. Çerçeve referansı sağlamak için pop kültüründeki veya haberlerdeki bağlantıları bulun. Bunu yapmak bu hikayelerin gerçekler veya rakamlardan daha uzun süre hafızalarında kalmasını sağlayacaktır.

2. Sesinizi gizlemeyin:

Benzersiz sesinizi kullanmak markanız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Biraz tuhaf, komik hatta biraz tuhaf olun. Tabii ki, kendi sektörünüz için uygun profesyonellik standartlarına uymanız gerekir. Örneğin, bir EBM firması için bir makale yazıyorsanız, bu makaleler birçok teknik terimle resmi olma eğiliminde olduğundan muhtemelen sesinizi kullanmayacaksınız. Ama ne kadar çok insan ses çıkarırsanız, yazınızla o kadar çok insan bağlantı kurabilir. İyi bir uygulama, size benzediğini görmek için yüksek sesle okumaktır.

3. Kitlenizi tanıyın:

Bloglarınızı ne tür izleyicilerin okuyacağını bilmek önemlidir. Bu yüzden bu insan kalabalığına uygun bir dil kullanmak şart. Kitleniz geniş ve geniş olacaksa, jargon kullanmaktan kaçının. Paragraflarınızın kısa, 4-5 satır olduğundan ve makalenizin başlıklı bölümlere ayrıldığından emin olun.

Mümkünse, bazı zor noktaların üzerinde durulmasına yardımcı olacak örneklere bağlantılar ekleyin. Ve yapmanız gereken son şey revize etmek, revize etmek, revize etmektir. Okumak için başka birini almanız şiddetle tavsiye edilir, yeni bir göz seti sizin göremeyeceğiniz şeyleri keşfedebilir.

SEO için yazma

Artık kaliteli bir makale oluşturduğunuza göre, bir sonraki adım, makalenin görünmesini sağlamaktır. Çapraz gönderi ve sosyal medya gibi, makalenizi arama motorları için optimize etmek, çalışmalarınızın daha geniş bir kitleye görünmesini sağlamak için çok önemlidir. Bunu yapmak sadece görünürlük değil, aynı zamanda markanızın güvenilirliğini de artıracaktır.

SEO dostu içerik oluşturmanın yolları

1. Organik seçin:

Önerilerinizi yükseltmenin iyi bir yolu , makalelerinizde son derece görünür, popüler SEO anahtar kelimeleri kullanmaktır. Ancak konuya organik gelen bu anahtar kelimeleri eklemek gerçekten önemlidir. Öne çıkmamalı veya yerinde görünmemelidirler. Çevrimiçi olarak çok fazla okuma yapan kişiler, yalnızca görünürlüğü artırma umudu için bir sürü doldurulmuş anahtar kelime fark etmede çok hızlıdır.

2. Anahtar kelime yerleşimi:

Başlıklara ve alt başlıklara ekleyerek makalelerinize anahtar kelimelerin yerleşimini optimize edin . Anahtar kelimelerinizi önceden araştırın ve en çok arama üreten anahtar kelimeleri kullanın. En önemli anahtar kelimeleriniz başlıkta olmalıdır.

3. Resimler:

Tüm makalelerinizle birlikte daima en az bir resim kullanmalısınız. Resimler, metninizi daha çekici ve okunması kolay hale getirmek için ayırmanın iyi bir yoludur. Ancak bunu yapmak tek başına yeterli değildir. Resim kullanan çoğu insan çok önemli bir adımı atlar. Sayfanızın resim aramalarda da görünmesi için resminizin “alternatif metnini” doldurmanız gerekir. Görüntü odaklı içerik, dijital bir pazarlama tekniği olarak gerçekten büyümektedir.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi

Tinder, Bumble, Match ve daha fazlası gibi flört uygulamalarının artan popülaritesi ile geleneksel flört etme yöntemi düşüyor. Ancak, tamamen...

DEVAMI
SEO’nun Faydaları SEO’nun Faydaları

Arama Motoru Optimizasyonu, toplam görünürlüğü artırarak bir web sitesinin kalitesini ve esas olarak trafik miktarını artırma işlemidir. SEO nedir? SEO terimi,...

DEVAMI
IRC Komutları – IRCDKomutları IRC Komutları – IRCDKomutları

Who komutu ile birlikte kullanilan parametreler; a: Kullanicilari mesgul (away) durumuna göre listelemekte kullanilir. c: Belirtilen kanalda ki kullanicilar arasinda listeleme...

DEVAMI