SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Mobil ve Bilgisayarlarda Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur

Sosyal Ağlar!

Bu sanayi devrimi çağında, gmail tüm taraflar için önemli bir parça haline geldi. İş adamlarından, kayıtlı ve kayıtlı olmayan işçilerden başlayarak, eğitim dünyasından öğrencilere. Teknolojinin bu karmaşıklığı sayesinde, bugün herkes daha hızlı bağlantı kuruyor. Bunun nedenlerinden biri , oldukça kolay olan bir gmail hesabının nasıl oluşturulacağıdır .

Ne avantajları arasında Gmail hesabı ?
Temelde bir gmail hesabına sahip olmak, herkesin birçok Google hizmetine erişmesini çok kolaylaştırır . Örneğin Drive, Play Müzik, Haritalar, Youtube ve diğer uygulamalarda kullandığınız bir Akıllı Telefonda. Gmail e-postasının nasıl oluşturulacağı da oldukça kolaydır, aşağıdaki avantajlara sahip olmasına şaşmamalı:

Spam Filtrelemenin varlığı
Gmail hesabının avantajlarından biri, bir filtre veya spam filtresine sahip olmasıdır. Bu, hesabı gerçekten ihtiyaç duyulmayan çeşitli şeylerden arındırır. Tabii ki işi gerçekten kolaylaştırıyor, değil mi?

Mesaj almak için üç farklı bölüm vardır
Gmail hesabında ayrıca farklı işlevlere sahip 3 mesaj alıcı bölümü vardır. İlk olarak ana bölüm, seçilmiş olan önemli mesajları içerir. Daha sonra sosyal medya hesaplarınızdan gelen mesajları da içerir ve çeşitli sitelerden mesajlar içeren promosyonlar gerçekleştirebilir.

Farklı işlevlere sahip bir gelen kutusu ile önemli durumdaki mesajları görmeyi de kolaylaştıracaktır. Ayrıca, diğer işlere karışmadan da teklif alabilirsiniz.

Bir Cihazda Birden Fazla Hesapta Oturum Açın
Yukarıdaki iki avantajın yanı sıra, tek bir cihazda birkaç gmail ile de oturum açabilirsiniz. Bu, kişisel ve ticari ihtiyaçlarını dahil etmesi gereken iş adamları için kesinlikle işini kolaylaştırır. Birden fazla hesaba sahip olmak diğer bildirimleri engellemez.

Reklamsız ve Ücretsiz Giriş
Gmail, içinde reklam göstermeyen bir e-posta servis sağlayıcısıdır. Bu avantaj sizi kesinlikle daha rahat ettirecek çünkü işe müdahale eden hiçbir bildirim yok.

Diğer bir artı, erişimin ücretsiz veya ücretli olmasıdır. Ayrıca bu hizmet, genel olarak tarayıcı aracılığıyla veya doğrudan uygulama aracılığıyla kolay erişim konusunda yardım sağlar.

Gmail’deki hesap türleri
Yeni bir Gmail’in nasıl oluşturulacağı çok kolay ve pratiktir. Gmail, Google’ın kişisel ve ticari olmak üzere iki tür seçenek geliştiren e-posta hizmetidir. Bu iki hizmetin kesinlikle bazı farklılıkları var.

Support.Google.com’dan gelen rapor, kişisel ve ticari hesaplar arasında birkaç fark olduğunu belirtir:

Google Hesabı (Kişisel)
Gmail, blogger ve diğerleri dahil olmak üzere tüm Google hizmet ürünlerine erişim sağlayabilir. Bunun dışında herhangi bir e-posta adresiyle, örneğin herhangi bir kuruluştaki e-posta adresiniz veya web posta adresiyle de oluşturulabilir.

Ardından, gmail’e kaydolursanız, @ gmail.com adresiyle otomatik olarak bir Google hesabı oluşturur.

Google Apps Hesabı (Kuruluş)
Yukarıdaki bu türün aksine, bu hesap bağımsız etki alanlarına sahip kuruluşlar tarafından verilir ve kullanılır, örneğin, @ alanadim.com. Ek olarak, yalnızca gmail, takvim, belgeler, siteler, gruplar ve videolara erişim sağlar.

Mobil ve Bilgisayarda Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?
Dolayısıyla, sorun yok, lütfen aşağıda hem bilgisayardan hem de cep telefonundan nasıl yeni bir Gmail hesabı oluşturacağınıza dikkat edin:

 

Bilgisayarda bir Gmail Hesabı Oluşturun
Bu covid 19 salgın durumunda, evden çok iş yapılması gerekiyor. Mümkün olsa da olmasa da, Work From Home veya WFH uygulayan her çalışan en son teknolojiyi kullanmalıdır. Bunlardan biri elektronik posta yani gmail yoluyla.

Bilgisayarınızda bir gmail hesabı oluştururken atmanız gereken ilk adım bir tarayıcı açmaktır. Bundan sonra, www.gmail.com sayfasına erişin ve aşağıdaki akışı izleyin:

Yeni bir hesap oluştur’u tıklayın veya yeni bir hesap oluşturun, bu, yeni bir gmail hesabı oluşturacağınız anlamına gelir. Bundan sonra, doldurulması gereken birkaç alan görünecektir.
Kişisel verilerinizi her bir sütun için isteğe göre isim, doğum tarihinden başlayarak istediğiniz kullanıcı adına kadar eksiksiz doldurunuz .
Kullanıcı adı alanına isme göre doldurulabilir. Doldurduktan sonra kullanıcı adının alındığını söylüyorsa , başka bir deneyin . Daha sonra başka biri zaten kullandığı için sizden başka bir kullanıcı adı oluşturmanız istenir .
Yukarıdaki durumda, sayı ekleyerek veya sırayı değiştirerek onu alt edebilirsiniz. Ancak, neredeyse aynı olan bir kullanıcı adı kullanmayın . Örneğin: hamado@gmail.com ve hamad0@gmail.com . Çünkü aynı şeyi okuyacak.
Tüm alanlar doğru şekilde doldurulmuşsa ve kullanıcı adı seçilmişse, sonraki adıma tıklayın . Ardından anlaşma veya gereklilik kutusu görünecektir . Tüm şartları kabul ettiyseniz hemen Kabul Ediyorum’u tıklayabilirsiniz .
Birkaç dakika sonra gmail hesabını kullanabilirsiniz. Lütfen bir hesap açın ve Google’dan bildirim alın.

 

 1. hesabı oluşturun

Kişisel bir Gmail hesabı olmayan her çalışanın bir hesap oluşturması şiddetle tavsiye edilir. Kişisel bir gmail hesabına kaydolmak, temelde bir işletme hesabıyla neredeyse aynıdır. Bir hesap oluşturmaktan başlayarak, bir anlaşma yapmak için parolayı sıfırlamak .

Bir bilgisayar kullanmanın yanı sıra, bir Gmail hesabına cep telefonu, Android veya Akıllı Telefon kullanılarak daha kolay erişilebilir Adından da anlaşılacağı gibi, bir cep telefonu, her yerde ve her zaman Gmail oluşturabilir ve erişebilirsiniz.

 • Bir cep telefonu ve benzeri kullanarak yeni bir Gmail hesabı oluşturmanın ilk adımı, ayarlar veya ayarlar menüsünden başlatılabilir . Bunun dışında gmail uygulamasını Google Playstore / Appstore üzerinden de indirebilirsiniz.
 • Sonraki adım, yeni hesap oluştur menüsünü aramak veya yeni bir hesap oluşturmaktır.
 • Bundan sonra, mevcut alanları doldurmanız için yönlendirileceksiniz. Adı ve soyadı, doğum tarihi ve cinsiyetten başlayarak kişisel verilerinize göre sütunu doldurun. Tıklayarak Devam yanındaki .
 • Sonraki kullanıcı adını doldurmaktır Bir bilgisayar cihazında olduğu gibi, bir isim veya başka bir şey kullanabilirsiniz .
 • O tıklama sonra gelecek . O derse kullanıcı adı alınmış olması , bu demektir o kullanıcı adı seçilen başkası tarafından ilk kullanılmıştır. O zaman başka bir denemeye tıklamanız gerekir , yani farklı bir kombinasyona sahip başka bir isim seçecektir.
 • Click yanındaki yani seçerek devam etmek şifreyi . Bunu yaparken, sayılarla birlikte büyük ve küçük harf şeklinde en az 8 karakteri birleştirmeniz gerekir. Eşsiz ama unutulmaz kılın.
 • İleri’ye tıkladıktan sonra , Süre ve Gizlilik görünecektir , işlev, gereksinimler listesiyle aynıdır. Kabul Ediyorum’u tıklayın , bu Gmail tarafından gönderilen tüm şartları kabul ettiğiniz anlamına gelir.
 • Kabul ettiyseniz, Gmail hesabı kullanıma hazırdır.

Adımları bildikten sonra. Aslında bir gmail hesabı oluşturmak çok kolaydır. Tüm aile ile bağlantı kurmayı kolaylaştırmak için neyi bekliyorsunuz, hemen hesabınızı oluşturun. Ancak şifrenizi unutmayın, çünkü bazen şifrenizi karmaşık kelime kombinasyonları ile yaparsınız.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

 • Avatar

  CongTyInNhanhCom

  Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Android Mobil Cihazınızda Oyun Hızını Nasıl Artırırsınız? Android Mobil Cihazınızda Oyun Hızını Nasıl Artırırsınız?

Yavaş hız veya gecikmeli android cihaz, favori oyunlarını oynarken herhangi bir oyuncu için en büyük zorluktur. Birikmiş önbelleğe alınmış...

DEVAMI
WhatsApp Çoklu Cihaz Girişini Tanıtmak İçin WhatsApp Çoklu Cihaz Girişini Tanıtmak İçin

WhatsApp, 2 milyardan fazla müşterisi ile dünyanın en iyi bilinen bilgilendirme uygulamasıdır. Ne olursa olsun, WhatsApp müşterileri düzenli olarak bir...

DEVAMI
TELEFON ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ TELEFON ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Bu günlerde model çeşitliliği, sayısız ve büyüleyici özellikleri ve öte yandan astronomik fiyatlar; Hepsi telefon satın alma ve uygun...

DEVAMI