Kronik ağrı tedavisinde akupunktur

Ağrı en sık hastaları akupunktur tedavisi almaya yönlendiren semptomdur. Kronik ağrı, kendini akupunktur uzmanı için bir meydan okuma olarak sunar çünkü çok faktörlü özellikleri sunmasının yanı sıra, hastayı biyopsikososyal bağlamında da etkiler.

Kronik ağrıya neden olan nörofizyolojik mekanizmaları ve akupunkturun etki mekanizmalarını ve ilişkili teknikleri anlama ihtiyacı, hasta semptomlarının tedavisinde önemlidir. Bu ders öğrenciye, kronik ağrılı hastaların daha iyi yönetimi için akupunktur tekniğine vurgu yaparak farklı müdahalelerin nasıl yapıldığını öğretmeyi amaçlamaktadır.

Akupunkturda, özellikle kronik ağrılı hastalarda yaklaşıma ilişkin, biyopsikososyal yönleriyle sürekli eğitim ihtiyacı, daha iyi tedavi etkinliği için farklı terapötik yaklaşımlar konusunda eğitilmiş bir profesyonel gerektirir.

Bu ders, akupunktur uzmanını, ağrı nörobilimindeki en son kavramlar ve kronik ağrı hastalarının daha iyi yönetimi için nörofizyoloji temelli yaklaşımlar hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
36 okuma
31 Ağustos, 2019
serkan
serkan

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet