Kadınlar ile nasıl konuşulur

Erkeklerin kurtulmak istedikleri birkaç şey var. Örneğin kadınlar araya giriyor. Veya alışkanlıkları hakkında yorum yapmak sadece talep edilmez. Yazarımız kadınlara saygıyla nasıl davranılacağını açıklar.

Her zaman özür dilerim. Hapşırırsam hemen sohbet özür dilerim. Toplantılarda bir şey söylemek istersem özür dilerim. Diğer insanlar beni çarptığında özür dilerim. Emin olmadığımda bu bahaneler daha hızlı geliyor. Ve erkeklerin olduğu bir odadayken neredeyse her zaman emin olamadığım ve bir erkeğin önünde çıplak durduğumda en güvensiz olduğum için, benimle seks yapmak Katolik suçluluk senfonisi gibidir. Bu samimi anlara, yanıltıcı bir “özürdilerim” ile Tanrı’ya sonuçlanan bir özür dikizisi eşlik ediyor, ardından ortağım için son ve daha sessiz bir özür diliyor: “Tüm mazeretler için özür dilerim.” fakat zorunlu mazeretler osuruk gibidir: Onları geri tutabilirim, eğer gerçekten denersem, ama onları serbest bırakmak daha iyi hissettirir. Özür dilemekten vazgeçtiğimde, gergin bir durumun etkisiz hale geldiğini hissediyorum – bu gerginlikten haberdar olan tek kişi ben olmama rağmen.

Tipik alışkanlıklar çok köklü

Devam eden özürlerim, kadınlarla ilişkilendirdiğimiz geniş bir davranış kalıpları koleksiyonunun sadece bir parçası ve yanlış bir özgüven eksikliği. İnan bana, yapabilseydim özür dilemekten vazgeçerdim. Kulağa çok fazla ünlem işareti olan mailler yazarım ve arkadaşça ifadelerden önce bir “bence” kullanmayı severim ve bir iyilik rica edersem refleks olarak evet derim. Her kadının böyle alışkanlıkları vardır.

Bir grup kadına, sahip oldukları tipik alışkanlıklardan hangilerini kapatmak istediklerini sordum. Cevapları, zorlayıcı nişlerden, daima erkeklerin arkasında koşma alışkanlığı olan bir arkadaşa kadar uzanıyordu. “Asansör bıraktığımızda, herkes çıkana kadar kendimi köşeye ittim. Bir adam benim için kapıyı durdursa bile, ona yapmasını söylüyorum “diyor. Kötü haberse, bu alışkanlıkların, toplantılarda konuşuldukları onlarca yıldan beri artan kadınlarda kök salmasıdır. İyi haber şu ki, ne kadar sinir bozucu olduklarını biliyoruz ve onları düzeltmeye çalışıyoruz.

Kadınlara dünyalarını anlatmaya çalışmayın

Ancak erkekler bizi alışkanlıklarımıza yönlendirdiğinde çok daha sinir bozucu ve küçümseyici. İş yerinde (“Ne için özür dilersin?”) Ya da yatakta (“Benden asla özür dilemene gerek yok”). Astımı olan birine öksürmemesini söylemek gibi. Tıpkı üniversiteden bir arkadaşımın beş yıl önce “Kadın Çalışmaları” başlıklı bir konferansa katılması gibi, küçümseyici ifadelerimin “Üçüncü Dünya’nın ruhu içinde olmadığını” bildirmek için cümlenin ortasında beni rahatsız etti. Dalga feminizmi “. Joe (gerçek adı) tamamen öğrendiklerini kullanmaya ve içselleştirilmiş cinsiyetçiliğimden kurtulmaya odaklandı. Ama neden? Çünkü aslında bana bir alanda öğretmeye çalışıyordu.

Kadın Çalışmaları konusunda üç aylık bir kursu tamamlamayan hiçbir erkek bile, kadınların alışkanlıkları hakkında yorum yapma hakkına sahip değil. Google Third Wave feminizmini reddettim, ancak bunu arkadaşımın anladığından farklı bir seviyede anladığımı biliyorum. Her gün ataerkil toplumla savaşırken yaşadığım deneyimler.

Erkekler sürekli kadınları analiz ediyor

Ve yine de! Erkekler her zaman kadınların davranışlarını analiz eder. Bir arkadaş, arkadaşıyla bir gün sonra ailesiyle birlikte gergin olduğunu fark ettiğini söylediği bir durumu hatırladı. Çünkü çok kıkırdadı. “Ben hiç endişeli değildim” dedi bana ”ve bu yüzden kendimi saldırıya uğradım ve yanlış anladım – bana yakın olan hiç kimse bana bu alışkanlığından bahsetmemişti ve zekama saldırı gibi hissettim Sonuç olarak kendimi tam olarak algılamamı sorguladığım için, beni inanılmaz kızdırdı. ”

Başka bir kadın daha ince ancak sinir bozucu bir durum anlatıyor: Yeni bir meslektaşı ile el sıkıştığında, güçlü el sıkışması hakkında yorum yaptı. “Bunun bir iltifat olduğunu biliyorum” diyor, “ancak şaşkınlığı, akıllıca bir şey söylesem veya iyi bir şaka yaptıysam şaşırtacağını ima etti. Spoiler Alarmı: E-postalarıma hiç cevap vermedi ve onunla konuştuğumda hep çok zorladı. ”

Kadınları ciddiye alın

En iyi ihtimalle, onun alışkanlıklarına hitap ederek bir kadını sinirlendirirsiniz. En kötüsü, sizi daha az rahat hissetmenizi sağlar. Bir arkadaşım örnek olarak gözyaşı aldı: Diğer birçok kadın gibi, sinirlendiğinde ağlama şansı çok yüksekti. Ofiste ağlamak kadınların istediği bir şey değil! Bir manipülasyon tekniği değil, sadece bir refleks. Geçen sene, bu arkadaş terfi ettiğinde, ağlıyordu. Patronları erkektir ve gözlerinde yaşlandıklarını anladıklarında, onlara hitap etmeleri gerektiğini hissettiler. “Potansiyel gözyaşlarından söz etmenin durumu daha iyi hale getireceğini düşündünüz, ancak bir şey söylememişseniz, Muhtemelen gözyaşlarını geride tutabilirdim “diyor. “Utanmak ve utanmak gibi. Birisi sizinle bunun hakkında konuşursa, üç tonu daha kırmızı hale getirirsiniz. “

Son olarak kadınlarla sohbet etmek erkekler için adeta bir sitres atma vede onlarla güzel konuşma gibi alışkanlıkları edinmektedir chat siteleri içinde aynı konular geçerlidir. Mesela ücretsiz sohbet, güzel sohbet, seviyeli sohbet, dürüst sohbet, sohbet siteleri, sohbet odaları , kızlarla sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
375 okuma
27 Mart, 2019
serkan
serkan

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet