SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

İslami sohbet odaları

Sosyal Ağlar!

Sofistike modern iletişim araçları sayesinde herkes kendini teknolojide yeni olanların insafına bulur. Sohbet odaları

Bu nedenle, Müslüman gençlerin nerede durduğunu bilmeleri ve modern teknolojinin sunduğu her türlü altın fırsattan yararlanma hakkı olduğu için, görevini unutmaması gereken her zaman akılda tutulması çok önemlidir. O rahatlık ve refahın tüm yollarına tabi olan Yüce Gücü’nü borçludur. Asil kimliğini korumak için hiçbir şekilde dinin öğretilerinden sapmamalı.

Birkaç ciddi soru sordun. Birincisi, erkekler ve kadınlar arasındaki İnternet sohbetleri ile ilgili soru . İkincisi, bu şekilde bir evlilik eşi – karı veya karısı – aramak ve gelecekteki eşinizle konuşmaktır.

İnternet sohbeti, mektup yazmaya veya telefonda birisiyle konuşmaya çok benzer. Aslında her ikisinin bir birleşimidir. Müslümanlar mektup yazarken veya telefon görüşmesi yaparken gözlemledikleri kurallara uymak zorundadır. İslam, birbiriyle evli olmayan erkekler ve kadınlar arasında aşk mektuplarına veya samimi konuşmalara izin vermez.

Tüm yazışmalarımızda ve konuşmalarımızda, haya  ya da alçakgönüllülüğü gözlemlemeliyiz  . Erkekler ve kızlar sadece sosyalleşme ya da zaman geçirme konusunda birbirleriyle sohbet etmemelidir. Öyle  haram  bir için (yasadışı) olmayan mahram  o eğitim ya da iş için gerekli olmadıkça birbirleriyle uzun konuşmaları şımartmak için Müslüman erkek ve dişi. Tüm konuşmalar iyi olmalı.

Kur’an bize tüm sözlerimizin kaydedildiğini tekrar tekrar hatırlatır ve Yargı Günü’nde yaptığımız sözlerin yanı sıra sözlerimizden de sorumlu tutuluruz.

Eğer biri İnternet üzerinden ilginç bir ortak bulursa ve evlenebilmek için birbirimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olma arzusu varsa, birinin bu konuda büyükleri de dahil etmesi gerekir. Büyüklerin veya bazı sorumlu arkadaşların sizin adınıza soruşturma ve müzakere yapmasına izin verin. Bu kişiyle konuşmak isteseniz bile, bu sohbette yaşlı bir hediye olması iyidir.

İslam’da  khalwah  olmayan ile (privacy) mahram  kadın ( ajnabiyyah ) yasaktır. Elbette Khalwah,  bir erkek ve bir dişi şahsen yalnız olduğunda ortaya çıkar. Sohbet siteleri

Ancak sanal bir  khalwah  telefon veya internet üzerinden konuşma yoluyla da olabilir. Tıpkı erkekler ve kadınlar birbirleriyle yalnız kalmamalı, benzer şekilde, özellikle de bu konuşma kişisel meselelerle ilgiliyse, birbirleriyle telefonda veya Internet sohbeti ile konuşmak için yalnız kalmamalılar.

Sonuç olarak, bir erkek ve bir kadın arasındaki iletişim, iyi olanın tadını çıkarmanın ve kötü olanın önlenmesini sağlayan bir amaç olmalıdır. Bir erkek ile bir kadın arasındaki herhangi bir iletişim veya sohbet , iyi bir neden olmasa, Şeytanın nedeni için bir olasılık olacaktır.

İnsan ona her zaman neden kendime / kadına yazmak istediğimi veya onunla konuşmak istediğimi sormalıdır.

Cevap, harekete geçmek için faydalı olacaktır. Şeytan doğruluktan saptığınızı vurgulamak için çok karmaşık yaklaşımlara sahip olduğundan arzudan uzak durun.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi

Tinder, Bumble, Match ve daha fazlası gibi flört uygulamalarının artan popülaritesi ile geleneksel flört etme yöntemi düşüyor. Ancak, tamamen...

DEVAMI
SEO’nun Faydaları SEO’nun Faydaları

Arama Motoru Optimizasyonu, toplam görünürlüğü artırarak bir web sitesinin kalitesini ve esas olarak trafik miktarını artırma işlemidir. SEO nedir? SEO terimi,...

DEVAMI
IRC Komutları – IRCDKomutları IRC Komutları – IRCDKomutları

Who komutu ile birlikte kullanilan parametreler; a: Kullanicilari mesgul (away) durumuna göre listelemekte kullanilir. c: Belirtilen kanalda ki kullanicilar arasinda listeleme...

DEVAMI