SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

İrc Sohbet Odaları

Sosyal Ağlar!

IRC sohbet odalarının ilk günlerinden nükleer fizikten en yoğun memlere kadar her şeyi içeren modern uygulamalara kadar çevrimiçi iletişim çok yol kat etti. Ancak, niş daraldıkça, çevrimiçi güvenli olmak istiyorsak kimliğimizi ve anonim IP adresimizi etkinleştirmeyi hatırlamamız gerekir.

Farklı sohbet odaları farklı tehditler oluşturur. Aynı önlemleri korumak her zaman güvende kalmamıza yardımcı olabilir ve bu hileleri erken öğrenmek, çevrimiçi iletişim kurmak için çok daha hoş bir zaman geçirmemizi sağlayacaktır.

Sohbet odası güvenliği ve görgü kurallarının iki ana tarafı teknik ve kişiseldir. Teknik açıdan, anonim bir IP adresini meraklı herkese göstermek için Le VPN gibi premium bir VPN’e ihtiyacınız var . Ve kişisel tarafta, kısıtlama kullanmanız ve siber hijyeninize ayak uydurmanız gerekir .

‘Sohbet odası’ teriminin birçok üründen kaldırıldığı için teşekkür etmek için sürekli can sıkıcı çevrimiçi gazetecilere sahibiz. Uygulama geliştiricileri artık hizmetlerini “haberciler” veya “iletişim platformları” olarak adlandırmayı tercih ediyor ve sizinle çevrimiçi iletişim kuran tuhaf insanların korkusundan kaçıyorlar.

Ancak, bu iletişim Twitter, Reddit veya Discord gibi web sitelerinin temelidir. Bu platformlar ve eski P2P sohbetleri arasında çok az teknik fark vardır.

Aynı kuralların çoğu, Facebook veya Instagram gibi anonimlikten vazgeçenlerin, platformun kim olduğunuzu umursamadığından çok daha tehlikeli olduğu tüm bu platformlar için geçerlidir.

İşte Trickery’de Küçük Bir Ders
Çevrimiçi ortamda çok az kişinin hevesli bilgisayar korsanları olduğunu ve IP adresinizi sohbet yanıtlarınızdan çıkarabildiğini anlamamız gerekir. Çevrimiçi olan çoğu kötü insan, size nasıl zarar verecekleri konusunda gerçek bir fikri olmayan karikatürize kötü adamlara daha çok benziyor.

Ancak, kullanabilecekleri herhangi bir bilgiyi sağlarsanız, cihazınıza veya kişinize zarar verme şanslarını doğrudan artıracaksınız. Çoğu hack , kaba kuvvet hacklerinden değil, catfishing veya phishing’den gelir .

İdeal olarak, her zaman herkesle iletişim kuran bir çevrimiçi personele sahip olurduk, ancak bu her zaman mümkün değildir. Bu durumlarda, özel bilgi miktarını en aza indirmemiz gerekir.

Arkadaşlık uygulamalarında takma ad sunamayacağınız veya teknik destekle konuşurken bir müşteri kimlik numarası kullanamayacağınız bir kural yoktur. Çevrimiçi olduğunuzda hiçbir noktada kimliğinizi karıştırmanız gerekmez.

Resmi Sohbetler ve Teknik Destek
Adınız söz konusu olduğunda anonim kalmak her zaman kolay olmasa da, teknik destek istemek veya resmi bir kapasitede biriyle iletişime geçmek genellikle bilgisayar korsanları veya gözetmenler tarafından ele geçirilebilir. Bu sohbetlerin ne kadar kazançlı olabileceğini biliyorlar ve cihazınızdan ziyade kaynağı hacklemeye çalışabilirler.

Neyse ki, bir Le VPN üyeliği ile IP adresinizi maskeleyecek ücretsiz VPN sunucularına erişebilirsiniz . Dijital olarak gizlendikten sonra, resmi kapasitelerinde hiç kimsenin giriş bilgilerinizi veya kişisel verilerinizi istemeyeceğini hatırlamanız yeterlidir. Bu durumda, sohbeti kapatın ve yazışmaları daha üst seviyelere bildirin.

Akışlı Sohbet Odaları
Discord, Twitch ve hatta YouTube’u tercih etseniz de, bunlar doğrudan saldırılara veya saldırılara gelince en az güvenli yerlerden bazılarıdır. Mevcut insanların sayısı, bazılarının tehlikeli olma şansını arttırmaktadır.

Çevrimiçi kişiliğiniz IRL kimliğinizden, tercihen de değişen ülkelerden çok farklı olmalıdır. Ayrıca, bu hizmetlere erişmek için bir proxy tarayıcı kullanmak iyi bir fikirdir, çünkü sohbet sırasında rastlayabileceğiniz rastgele çerezlerden veya virüs kodu parçalarından sizi koruyabilir.

Özel Mesajlaşma
Burada işler zorlaşıyor. Çoğu kişi, çevrimiçi kişilerini güvenli olduğuna inandıkları için tanışma uygulamaları da dahil olmak üzere özel mesajlar için vazgeçme eğilimindedir. Ayrıca, bazı uygulamaların konumunuzu çalışması için uzak VPN sunucusuyla ilgili sorunları olur.

Ancak bu, sadece bire bir konuşma olduğu için her şey yolunda ve dürüst olmanız gerektiği anlamına gelmez.

Kendi resminizi kullanmak isteseniz bile adı, yaşı ve konumu biraz değiştirin. IP adresi izleyicinizin dünyanın yarısında bir yer gösterdiğini fark ederse , ellerinizde bir takipçiniz vardır ve engelleme düğmesi önerilir.

Kimliğinizi Koruma
Çevrimiçi güvenliğin iki temel taşı VPN’iniz ve avatarınızdır. VPN, cihazınızı korumak ve bağlantınız boyunca sizi izleyen ve hackleyen birinin olasılığını ortadan kaldırmak için oradadır. Anonim bir IP adresine sahip olmak, tüm kötü amaçlı varlıkları çevrimiçi olarak ev cihazlarınıza değil, oldukça güvenli bir sunucuya yönlendirir.

VPN’iniz bilgisayarlardan koruduğu gibi, avatarınız da sizi cihazlarınızın güvenli olduğunu fark edecek gerçek çevrimiçi insanlardan korur. Bu çevrimiçi kişi ‘sahte bir hesap’ değil, daha önce aldığınız bir kimliktir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Yeni Tanıştığınız Bir Kızla Sohbet Etmek ve Sohbet Oluşturmak Yeni Tanıştığınız Bir Kızla Sohbet Etmek ve Sohbet Oluşturmak

Yeni tanıştığınız bir kızla anlamlı bir sohbet oluşturmak, muhtemelen üstlenebileceğiniz en zor, sinir bozucu görevler olabilir, belki de olabilir...

DEVAMI
Erkeklerle sohbet söyleşi Erkeklerle sohbet söyleşi

Erkeklerin içtenlikle tecrübeli kadınlara ihtiyacı vardır. Gelişim, erkeklerin yokluğu anlamına gelmez. Erkeklerin kadınların tam bir suç ortağına ihtiyacı var....

DEVAMI
40 yaş üstü sohbet siteleri 40 yaş üstü sohbet siteleri

40 yaşındasın üzerinde nasıl sohbet edilir Bu, iş bulmanın en önemli yoludur ve bu, çok önemli bir bilgi kaynağı olan...

DEVAMI