Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

iPhone kulaklıkları nasıl temizlenir?

iPhone kulaklıkları nasıl temizlenir?

İPhone kulaklıklarının nasıl temizleneceğini bilmek ya da bilmemek , soru bu.

Hijyen her zaman önemlidir, ancak şu anki gibi bir pandemiden geçtiğimiz zamanlarda mikroplarla savaşmak bir öncelik olmalıdır.

AirPod’ları temizlemek neden önemlidir?
Aksesuarlarınızı temizlerken ve dezenfekte ederken kulaklıklar sıklıkla unutulsa da, AirPods kulaklık temizliği rutininizin vazgeçilmezi olmalıdır. Unutmayın, tıpkı cildinizin geri kalanı gibi kulaklarınızın içinde de ölü hücreler, cilt yağı, kulak kiri ve toz birikmektedir.

Kulaklığınızı kulak kanalınıza taktığınızda, kaçınılmaz olarak bu kir ile temas edecek ve çoğu zaman kulak içine gömülecektir.
iPhone kulaklıkları nasıl temizlenir?

Kulaklık takan tek kişi siz olduğunuz sürece bunun önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Eğer öyleyse, iki kez düşünmenizi öneririz. Tüm bu maddeler bakterilerin en sevdiği besindir , bu nedenle onları temizlemezseniz kulaklarınızda yaşamaları için ihtiyaç duydukları her şeyi onlara vermiş olursunuz ve enfeksiyon kapma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Ve hijyen sizin için yeterli olsa da, başka bir bahaneye ihtiyacınız varsa, işte iki tane daha. Bir yandan, kulaklıklardaki ses çıkışı, temizlenmediği takdirde kademeli olarak engellenecek ve bu da ses kalitesini kötüleştirecek çok ince bir ağ aracılığıyla verilir . Öte yandan, biriken fazla kir elektronik sistemi etkileyebilir ve çok sevdiğiniz AirPod’larınızın kullanım ömrü çok daha kısa olacaktır.

Bunun size olmasını istemiyorsanız, en az haftada bir kez iyice temizlemeye çalışın . Bu hijyen rutinini, kalıntıları her kullandığınızda yüzeysel olarak temizleyerek ve üzerlerinden nemli ancak ıslak olmayan bir dezenfektan mendil geçirerek tamamlayın.

iPhone kulaklıkları nasıl temizlenir?
iPhone kulaklıklarını temizlemenin hızlı ve etkili bir yolunu bulmak oldukça baş ağrısı olabilir. Örneğin elektronik bir cihaz olduğu için doğrudan ıslatamazsınız çünkü nem onları bozar.

Bu nedenle, çok iyi sonuçlar alacağınız bazı yöntemler öneriyoruz.

Yumuşak bir mikrofiber bez, kiri temizlemenize yardımcı olur
Kulaklıklarınız sigortalı değilse ve aşırı nemden zarar görme riskini almak istemiyorsanız, iyi yapışan bir kumaştan yapılmış bir kumaş türü aramanız önerilir. Mikrofiber bezler , kiri daha kolay hapsedeceklerinden ve böylece daha az çalışmanız gerekeceğinden iyi bir örnektir.

Bu tür bir aletin sağladığı temizliğin, sabun veya başka ürünler kullandığınız kadar derin olmayacağını unutmayın. Ancak dikkatli bir şekilde yapıldığında, çoğu parçacıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır .

Bir diş fırçası yardımıyla ulaşılması zor yerlere daha iyi ulaşacaksınız.
Diş fırçası kuru temizleme için iyi bir yöntemdir . Ses ızgaraları gibi daha karmaşık alanlardaki kiri ve kiri temizlerken muhtemelen bezin tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz. Birikme bitene kadar hafif, dairesel hareketlerle kurulayın.

Unutmayın ki aşağıda bahsedeceğimiz diğer yöntemlerden farklı olarak fırça kıllarında kalan su miktarını kontrol etmek oldukça zordur. Sorunuz iPhone‘unuzun kulaklık jakını nasıl temizleyeceğiniz ise , üzerinde su izi olmadığından emin olun. Çok fazla olması ve sonunda elektrik sistemini bozması için iyi bir şans var. Aslında en güvenli ve hijyenik olanı, bu amaçla ayrı, yumuşak kıllı bir fırça satın almaktır.

iphone kulaklık nasıl temizlenir
Daha derin bir temizlik için sabun ve su solüsyonu
Kuru temizleme yöntemleri konusunda kendinize güveniyor ancak bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, sabun ve diğer hijyenik solüsyonlar gibi temizlik maddelerini eklemenin zamanı geldi . Elbette: Bunları yalnızca cihazın dışında kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Mikrofiber bezi nemlendirin ve neredeyse kuruyana kadar sıkın. Önemli: Damlamamalıdır. Dairesel hareketler yaparak en kabuklu lekeleri nasıl çıkarabildiğinizi göreceksiniz .

Yüzme kulaklıkları hakkında okumak ilginizi çekebilir

Kulaklık nasıl dezenfekte edilir diye merak ediyorsanız çözüm izopropil alkol
Yalnızca temiz kulaklıklar istemiyor olabilirsiniz, aynı zamanda kulaklıklarınızı güvenli bir şekilde nasıl dezenfekte edeceğinizi de merak ediyor olabilirsiniz . Bu durumda aradığınız çözüm izopropil alkoldür . Bu hazırlık özellikle bilgisayar ve elektronik ürünleri zarar vermeden temizlemek için yapılır. Optimum sterilizasyon ve buharlaşma özelliklerine sahiptir, bu nedenle mikropları etkili bir şekilde yok edebilir ve hızlı buharlaşması sayesinde cihazların bozulmasına zaman vermez.

admin 626
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Sohbet - Canli sohbetler - Sohbet siteleri - Sohbet odaları - Sohbet Chat