Eşcinsellik rahimde gelişmeye başlayabilir

Toronto Üniversitesi’nden Kanadalı bilim adamları, eşcinselliğin rahimde gelişmeye başlayabileceğine ve bunun ortaya çıkma olasılığının bir erkeğin büyük kardeş sayısına bağlı olduğuna inanıyorlar. Alınan verilere göre, erkek kardeşleri ne kadar büyükse, daha sonraki yaşamda eşcinsel olma olasılığı o kadar yüksektir. Uzmanlar, oğulları doğuran bir kadının çocukken her hamilelik sırasında bağışıklık reaksiyonu olduğunu ve bu reaksiyonun doğmamış bir bebeğin beynini değiştirebileceğini söylüyor. Dahası, yazarlar eşcinsellik gelişiminin nedenlerini açıklamak için çeşitli faktörlerin bulunduğunu vurgulamaktadır ve bağışıklık tepkisi bunlardan biridir.

Herhangi bir çocuğun eşcinsel olma olasılığının yaklaşık% 3 olduğu tahmin edilmektedir, ancak üç erkek kardeşi olan erkek çocuklar için oranlar% 6’ya iki katına çıkmaktadır. Kızların iki X kromozomu varken, erkeklerin bir X kromozomu ve bir Y kromozomu vardır. Cinsiyetler arasında biyolojik farklılıklar yaratan ve annede bağışıklık tepkisine neden olan Y kromozomudur. Çocuğun varlığına yanıt olarak, annenin vücudu Y kromozomuna cevap verir ve anti-NLGN4Y adı verilen bir antikor oluşturur. Oğulların doğumundan sonra, bir kadın daha sonra erkek çocukların beyin gelişimini etkileyebilecek bu antikorların büyük bir kaynağına sahiptir.

Uzmanlara göre, eşcinselliğin gelişme olasılığı çocuğun sonraki her doğumunda daha olası hale gelir, çünkü daha sonraki çocuklarda cinsel yönelim değişikliğinin altında yatan beyin yapıları.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
23 okuma
13 Temmuz, 2020
serkan
serkan

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet