SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Artık WhatsApp’ta Karanlık Modu Etkinleştirebilirsiniz

Sosyal Ağlar!

WhatsApp sonunda karanlık bir moda sahip ve şimdi Android ve iOS’taki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, WhatsApp’ın karanlık modu ışıkları kapatır, gözlerinizi zorlamadan ve / veya önemli olanınızı rahatsız etmeden yatakta WhatsApp’ı kullanmanıza izin verir.

Her Uygulamanın Kendi Karanlık Moduna İhtiyacı Var

Karanlık modlar bugünlerde yaygın. Hem Android hem de iOS, sistem düzeyinde karanlık temaları seçmenize izin verir ve çoğu uygulama kendi karanlık modlarını sunar. Fikir, karanlık arka planların gözlerinize, özellikle karanlık ortamlarda daha az zorlama olmasıdır.

WhatsApp, zaten karanlık temalar veya gece modları sunan birçok başka uygulama ile partiye biraz geç kaldı. Ancak, birkaç ay boyunca kendi karanlık modunu test ettikten sonra, WhatsApp Android ve iOS uygulamalarında kendi karanlık modunu başlattı.

Karanlık modunu geliştirirken, WhatsApp iki alana odaklandı: Okunabilirlik ve Bilgi Hiyerarşisi . Okunabilirlik, WhatsApp’ın Android ve iOS’ta sistem varsayılanlarına yakın, koyu gri ve kirli beyaza eşit olan renkleri seçtiği anlamına gelir.

Bilgi Hiyerarşisi, WhatsApp’ın karanlık modu için seçtiği diğer renkleri ifade eder. Fikir, “en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağlamak” için farklı unsurlar için farklı renkler kullanmaktır. Ve test bu konuda açıkça yardımcı oldu.

WhatsApp’ta Karanlık Modu Etkinleştirme

WhatsApp’ın karanlık modunu etkinleştirmek için, önce WhatsApp’ı güncelleyin. Ardından, Android 10 veya iOS 13 kullanıyorsanız, sistem ayarlarınızda karanlık modu etkinleştirin. Alternatif olarak, Android 9 veya daha yenisini kullanıyorsanız, WhatsApp’ı açın ve Ayarlar> Sohbetler> Tema> Karanlık’ı tıklayın .

Daha önce de belirttiğimiz gibi, karanlık bir mod eklemek söz konusu olduğunda WhatsApp partiye oldukça geç, yıllarca olmasa da aylarca yumruklara yenen diğer birçok uygulama var. Bunu akılda tutarak, karanlık mod desteği sunan bazı popüler iPhone uygulamaları .

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi Çevrimiçi Arkadaş Deneyimine Karşı Gerçek Arkadaş Deneyiminin Önemi

Tinder, Bumble, Match ve daha fazlası gibi flört uygulamalarının artan popülaritesi ile geleneksel flört etme yöntemi düşüyor. Ancak, tamamen...

DEVAMI
SEO’nun Faydaları SEO’nun Faydaları

Arama Motoru Optimizasyonu, toplam görünürlüğü artırarak bir web sitesinin kalitesini ve esas olarak trafik miktarını artırma işlemidir. SEO nedir? SEO terimi,...

DEVAMI
IRC Komutları – IRCDKomutları IRC Komutları – IRCDKomutları

Who komutu ile birlikte kullanilan parametreler; a: Kullanicilari mesgul (away) durumuna göre listelemekte kullanilir. c: Belirtilen kanalda ki kullanicilar arasinda listeleme...

DEVAMI