Android Mobil Cihazınızda Oyun Hızını Nasıl Artırırsınız?

Yavaş hız veya gecikmeli android cihaz, favori oyunlarını oynarken herhangi bir oyuncu için en büyük zorluktur. Birikmiş önbelleğe alınmış veriler, çok sayıda uygulama, ağır animasyonlar, gereksiz dosyalar ve çok daha fazlası gibi yavaş performans gösteren Android cihazının arkasında çok sayıda neden olabilir. Tüm bu nedenler, cihazınızın yavaş çalışmasına neden olarak oyun deneyiminizi etkiler. Bu durumdan kurtulmak ve Android cihazınızda oyun hızınızı artırmak için belirli adımları takip edebilirsiniz.

Önbelleği Temizle:
Önbellek verileri, uygulamaların ve diğer programların kullanımıyla zaman içinde cihazınızda birikir. Her bir uygulama, hizmetlerine hızlı bir şekilde erişmenize yardımcı olmak için kendi önbellek verilerini oluşturur. Bu şekilde, cihazınızda çeşitli uygulamalar tarafından çok sayıda önbellek verisi oluşturulur. Bu önbellek verileri, değerli cihaz kaynaklarını tüketen cihaz belleğinizde kalır. Daha iyi oyun deneyimi için cihazınızın performansını hızlandırmak için bu gereksiz verileri cihaz belleğinizden kaldırabilirsiniz.

Bunu yapmak için Ayarlar> Önbelleğe Alınmış Veriler’e gidin ve cihazınızdaki önbelleği temizlemek için bu seçeneğe tıklayın. Tüm uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini temizlemek için onaylayın.
Diğer seçenekte, Ayarlar> Uygulama Yöneticisi / Uygulamalar> Tümü’ne gidip önbelleği temizlemek istediğiniz uygulamayı seçip “Önbelleği Temizle” seçeneğine basabilirsiniz. Bu şekilde, tek tek uygulamaların önbelleğini temizleyebilirsiniz.
Arka plan hizmetlerini durdurun:
Cihazınızdaki birçok uygulama, aktif olarak kullanmadığınızda bile arka planda çalışır. Bu şekilde, hiçbir iyi neden olmaksızın değerli cihaz kaynaklarını tüketirler. Bu arka plan hizmetleri yalnızca aygıt kaynaklarını işgal etmekle kalmaz, aynı zamanda aygıt hızını ve performansını da olumsuz etkiler.

En son Android cihazlarda arka planı veya çalışan hizmetleri durdurmak için Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri’ne gidin ve arka planda çalışan tüm hizmetleri ayrı ayrı durdurmak için “Çalışan hizmetler” seçeneğini seçin.
Daha eski sürümlerde, Ayarlar> Uygulama Yöneticisi / Uygulamalar> Çalışıyor’a gidin> uygulamayı seçin ve o uygulama tarafından arka planda çalışan hizmetleri durdurmak için “Durdur” a basın. Diğer uygulamaların arka plan hizmetlerini çalıştırmayı durdurmak için aynı işlemi izlemeniz gerekir.
Animasyonları Devre Dışı Bırak:
Cihazınızdaki animasyonlar, cihazınıza daha güzel bir görünüm verebilir, ancak cihaz kaynaklarını ağırlaştırır. Cihazın normal hızını ve işlevselliğini bile engellerler. Animasyonları devre dışı bırakmak, sorunsuz oyun deneyimi için cihazınızda bir miktar bellek alanı kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Animasyonları devre dışı bırakmak için önce belirli Android cihazlarda “Geliştirici Seçenekleri” ni etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar> Cihaz Hakkında’ya gidin, “Yapı numarası” nı bulmak için aşağı kaydırın ve “Artık bir geliştiricisiniz” mesajını görene kadar üzerine birkaç kez dokunun.
Şimdi Ayarlar’a geri dönün ve yeni “Geliştirici seçenekleri” alanını görmek için aşağı kaydırın. (Diğer cihazlar için bu seçeneği Ayarlar> Sistem> Geliştirici Seçenekleri’nde bulabilirsiniz.)
“Geliştirici seçenekleri” ekranını açtıktan sonra, AÇIK konuma getirmek için üstteki anahtarı kaydırın. Bu şekilde geliştirici seçenekleri alanında değişiklik yapabilirsiniz.
“Geliştirici seçeneği” ni etkinleştirdikten sonra, Pencere Animasyon Ölçeği, Geçiş Animasyon Ölçeği ve Animatör süre ölçeği gibi animasyon anahtar sözcükleriyle her seçeneğe gitmeniz gerekir. Şimdi bu seçeneklerin her birine gidin ve “Animasyon kapalı” seçeneğini seçin. Bu, daha iyi oyun deneyimi için cihazınızın performansını artırmanıza yardımcı olacaktır.

Game Booster uygulamalarını kullanın:
Bu, daha iyi oyun deneyimi için cihazınızı temizlemenin hızlı ve etkili bir yoludur. Game Booster uygulamaları, oyun oynamanızı hızlandırmak için birçok cihaz kaynağını kurtarmanıza yardımcı olur. Bu uygulamalar, en sevdiğiniz oyunu sorunsuz bir şekilde oynamanız için size ek alan sağlamak üzere cihazınızın RAM’ini temizler. Bu uygulamalar, RAM’i ve diğer kaynakları temizlemek için arka planda çalışan tüm gereksiz programları ve uygulamaları durdurur. Android için en iyi oyun güçlendirici uygulamalarından bazılarını kullanabilirsiniz gelişmiş oyun deneyimi için.

Oyun hızınızı ve performansınızı artırmanıza yardımcı olmak üzere cihazınızı temizlemek için bu basit adımları uygulayabilirsiniz. Bu basit adımları izleyerek, daha iyi cihaz performansı için birçok cihaz kaynağını kurtarabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
46 okuma
20 Eylül, 2020
serkan
serkan

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet