SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

WhatsApp: Yazı tiplerini değiştirme şekli

Sosyal Ağlar!

Whatsapp, kullanıcılarına, oluşturulan metni biçimlendirmek için geniş bir seçenek yelpazesi sunmaz. Bununla birlikte, yazı tipi bakımını değiştirmek gibi WhatsApp’taki metinle bazı gadget’lar yapabilirsiniz.

WhatsApp içindeki yazı tipi nasıl değiştirilir?

içinde yazı olarak WhatsApp aslında telefonunuzda görüntülenen yazı meselesi değil. Bunları değiştirmek için doğrudan akıllı telefonunuzun sistem ayarlarına gitmeniz gerekir. Ancak uygulamada, doğrudan metindeki biçimlendirmeyi değiştirebilirsiniz:

  • Bir kez konum WhatsApp mesaj göndermek istiyorum, bir kaç basit hileler ile metni vurgulayabilirsiniz. Bununla birlikte, bunu yapmak için, gönderilmeden önce buna göre işlem görecektir.
  • WhatsApp içinde kalın bir metin yapmak için, yazıyı yıldız işaretiyle çerçevelemeniz gerekir [*]. Bu şuna benziyor: [* kalın *].
  • İtalik göstermek için, düzenlenecek pasajın başında ve sonunda bir alt çizgi [_] kullanın.
  • Ayrıca metni tilde [~] olarak da adlandırılan geniş bir girintiyle çevreleyerek üstü çizili olabilir.
  • Metni klasik daktilo stili olarak tanımlamak için, metni başında ve sonunda üç tek tırnak işareti [“ `] ile işaretlemelisiniz.

Akıllı telefonda yazı tipi nasıl değiştirilir?

Öte yandan, akıllı telefonunuzda görüntülenen yazı tipini değiştirmek istiyorsanız, “Ekran” menü öğesinin altındaki ayarlara geçmelisiniz. Burada çeşitli yazı tipleri arasından seçim yapmanıza izin veren bir “Yazı Tipi Stili” girişi bulacaksınız.

Artık günümüzün sohbet teknolojisi olarak kullanılan son yüzyılın buluşu diyebiliriz.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Telefonun Batarya Ömrünü Uzatmak Telefonun Batarya Ömrünü Uzatmak

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için neler yapılmalı ve hangi yöntemler kullanılmalıdır. Telefonun batarya ömrünü uzatmak için neler yapılmalı ve...

DEVAMI
2019 yılında en iyi 10 sohbet sitesi 2019 yılında en iyi 10 sohbet sitesi

Cam sitelerini çeşitli kategorilerde bulur, test eder ve gözden geçiririz. Size önemli olanı birkaç dakika içinde bulabilmeniz için...

DEVAMI
WordPress Yönetici Paneli’ne özel meta kutusu nasıl eklenir WordPress Yönetici Paneli’ne özel meta kutusu nasıl eklenir

WordPress platformu, WP yöneticisine özel işlevler eklemek için birçok API sağlar. Bugün bu eğitimde, özel meta kutunun nasıl ekleneceğini, ön...

DEVAMI