Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Türkiye’nin gözü Beyaz Saray’da! Trump o kelimeyi diyecek mi?
Türkiye’nin gözü Beyaz Saray’da! Trump o kelimeyi diyecek mi?

Ermeni soykırımı tartışmaları ile ilgili gözler her 24 Nisan’da olduğu gibi bir kez daha Beyaz Saray’a çevrildi. Her 24 Nisan’da 1915 olaylarını hatırlatan bir açıklama yapan Beyaz Saray’ın bu yılki mesajı da merakla bekleniyor.

24 Nisan öncesinde, Temsilciler Meclisi’nde görev alan 80’den fazla üyenin Donald Trump’a bir mektup yazdığı ve olayları ‘soykırım’ olarak tanımasını talep ettiği belirtildi.

İmzacıları arasında hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi üyelerin bulunduğu mektupta Trump’a, 1981’de ‘soykırım’ kelimesini kullanan ABD Başkanı Ronald Reagan hatırlatıldı ve ABD’nin soykırım iddiasını resmen tanıması istendi.

ABD basınındaki genel kanı ise Trump’ın soykırım kelimesi kullanmayacağı yönünde. Konuyla ilgili bir haber yayınlayan The New York Times, Trump’ın ‘soykırım’ sözcüğünü kullanmasının çok çok düşük bir ihtimal olduğunu belirterek, referandum sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon konuşmasının bunun en büyük işaretçisi olduğunu savundu.

Trump’ta önce Beyaz Saray’daki başkanlık koltuğunun sahibi olan Barack Obama, görev yaptığı 8 yıl boyunca ‘soykırım’ sözcüğünü kullanmamıştı. Seçim kampanyasında olayları ‘soykırım’ olarak tanıyacağı yönünde söz veren Obama, buna karşın açıklamalarında ‘büyük felaket’ ve ‘trajedi’ gibi kelimeler kullanmayı tercih etmişti.

kaynak : Tr.Yeniçağ.Az

BİLGİLER
tarafından 24 Nisan 2017 - 23:34 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 461 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

    Selmaaa Yorum 17:56 Nisan 26th, 2017 de Yazılmıştır..

    Güzel

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle