SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Telefonun Batarya Ömrünü Uzatmak

Sosyal Ağlar!

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için neler yapılmalı ve hangi yöntemler kullanılmalıdır.

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için neler yapılmalı ve hangi yöntemler kullanılmalıdır. Teknolojik cihazlarda en çok ön plana çıkan sorunlardan biri bataryanın çok kısa ömürlü olmasıdır. Özellikle bu durum gün boyunca telefonla olan işlerin yapılmasında aksaklık ortaya çıkarabilir. Telefonların bataryaların kısa süre dayanması çoğunlukla kullanıcıların dikkat etmeden yaptığı alışkanlıklardan kaynaklı olabilir. Telefon batarya ömrünü uzatmak için özellikle bu adımlara dikkat ederek telefondan gün içinde daha uzun süre yararlanabilmeniz mümkün olacaktır.

Kılıf Tercih Etmeyin

Telefonları düşmeye ve çarpmaya karşı korumak için kullanılan kılıflar, telefonun normalden daha fazla ısınmasına neden olur kılıf tercih etmeyin. Bu sorun bataryanın ömrünü biraz daha azaltırken aynı zamanda donma gibi sorunları da ortaya çıkarır. Bu nedenle telefonda kılıf kullanımını gözden geçirmenizde fayda var.

Telefonu Sık Şarj Etmeyin

Telefon batarya ömrünü uzatmaktan ziyade batarya ömrünü kısaltan şeyler arasında telefonu çok sık bir şekilde şarj etme hatası da bulunur. Özelikle gün içinde telefondan daha fazla yararlanmak isteyenlerin bu alışkanlıktan kurtularak, daha az bir şekilde telefonu şarj etme yoluna gitmesinde fayda vardır.

Orijinal Ürünler Tercih Edin

Batarya oranında yaşanan olumsuzluklar bazı zamanlarda kullanıcıların orijinal olmayan ürünler tercih etmesinden dolayı kaynaklanıyor. Gün içinde batarya konusunda iyi bir performans görmek ve bunu uzun süreli korumak için telefonun kendi orijinal cihazlarını kullanmanız iyi olacaktır.

%100 Oran Şart Değildir

Telefon kullanıcılarının çoğu, şarj sırasında %100 ibareyi görmeden şarj işlemini bitirmiyor. Aslında telefondan daha fazla yararlanmak için bu yüzdenin görülmesine kesinlikle gerek yoktur. Genel olarak telefonun şarj oranının %85-%95 gibi bir aralıkta dolu olması da kullanıcıya bir sorun taşımaz. Öte yandan düzenli olarak telefonun bu şekilde şarj edilmeye devam edilmesi, telefonun batarya ömrünü uzatmak için yapılan şeyler arasında sayılır.

Virüs Temizliği Yapın

Telefonların şarj oranının eskiye nazaran daha az dayanması sistemde istenmeyen yazılımların olduğuna işaret edebilir. Bu nedenle kısa bir sürede gerçekleştirebileceğiniz virüs taraması yaparak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Bu sorunu çözdükten sonra ise telefon eskiye nazaran daha hızlı çalışacak ve şarj gibi sorunlarda bu aşamadan sonra geride kalacaktır. Güvenilir antivirüs programları bu konuda işinizi fazlasıyla görecek uygulamalar arasında yer alır.

Yukarıda sıralanan maddeleri uyguladığınızda telefonun batarya ömrünü uzatmak için yazılmış faydalı bir makale olduğunu farkedeceksiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

WordPress Yönetici Paneli’ne özel meta kutusu nasıl eklenir WordPress Yönetici Paneli’ne özel meta kutusu nasıl eklenir

WordPress platformu, WP yöneticisine özel işlevler eklemek için birçok API sağlar. Bugün bu eğitimde, özel meta kutunun nasıl ekleneceğini, ön...

DEVAMI
WhatsApp: Yazı tiplerini değiştirme şekli WhatsApp: Yazı tiplerini değiştirme şekli

Whatsapp, kullanıcılarına, oluşturulan metni biçimlendirmek için geniş bir seçenek yelpazesi sunmaz. Bununla birlikte, yazı tipi bakımını değiştirmek gibi WhatsApp'taki...

DEVAMI
iPhone 8: lansman tarihi, özellikleri ve fiyatı hakkında Son Yorumlar iPhone 8: lansman tarihi, özellikleri ve fiyatı hakkında Son Yorumlar

iPhone 8 elma başlatılması eğilimini devam ederse, Eylül ayında lanse edilecek ve eğer bir elma Programa göre olduğunu. Uygulamanın geciktirilmesini uyguluyor olmanız, OLED...

DEVAMI