SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Sohbetin Dinimizdeki Yeri

Sosyal Ağlar!

Sohbet’in Dinimizdeki Yeri Ve Önemi

Sohbet denince Aklımıza söyleşi veyahut bir topluluk yada 2 insanın arasında geçen konuşmalar gelir.Dinimizde sohbet’in yeri ve önemi büyüktür İslam dininde küslüğe hiçbirzaman yer verilmemiştir.

Bir müslümanın diğer bir müslüman kardeşine küs durması doğrumudur sizce?

İnsanların devamlı birbirleriyle kaynaşması ve dostluk bağlarının pekişmesi ve hiç bozulmaması gerekir bunun ana kaynağıda Sohbet’dir!!

BUNU NASIL PEKİŞTİREBİLİRİZ?

Değerli kardeşlerim bunu pekiştirebilmemiz için toplumdan topluluklardan veyahut Sohbet ve söyleşinin olduğu yerlerden uzak durmamalıyız.Herzaman yakın olalımki hem yeni insanlar tanıyabilelim hemde Sohbet’in nekadar önemli olduğunu anlıyabilelim insanlar arasındaki sorunların çözülmesinin ana kaynağı ve (omurgası) sohbet’dir..

DİNİMİZDE SOHBET ÖNEMLİDİR

İslam dini önderleri sohbet’in nekadar önemli olduğunu her defasında belirtmişlerdir.Özelikle ilim sohbet’leri insanın kalbini aydınlatır,bilgi sahibi yapar daha sonra bir toplulukta bulunduğunuz zaman bir sual olur ve kimse cevaplayamaz fakat siz daha önce bu suali bir yerden duymuştunuz!!

Ve hemen söze başladınız sualin cevabını sohbet ehline aktardınız neden çünki daha önce ilim sohbet’lerinde bulundunuz.Ve kendinizce bilgi sahibisiniz nekadar güzel bir duygu değilmi? Ne demişler gözlerden Irak olan gönüldende Irak olurmuş.Bu sözde Sohbet’in nekadar önemli olduğunu anlamamak mümkün değil.

HER SOHBET’DE BULUNABİLİRMİYİM?

Bunun cevabı tabikide hayir her sohbet faydalı ve doğru bilgiler içermez şeytanı sohbet’ler yani demem oki hayırlı bişeyin geçmediği nefsi zevklerin bahseldildiği Sohbet’ler insanları tamamen yoldan çıkarabilir.Bunlar şeytanın kuvvetli olduğu ve sözünün geçtiği Sohbet’lerdir bu tür sohbetler çoğu insanı yoldanda çıkarabilir bu kelimeler yanlış anlaşılması şeytanı dediğimiz zaman bütün kardeşlerimiz ne demek istediğimi anlamıştır.

Herzaman sevgi saygı ve birbirimizi kırmadan güzel ve kalbe feyz getiren dosluk bağlarını güçlendiren Sohbetler yapalımki ne kalbimiz körelsin ne birbirimizi kıralım büyüklerimizin lafını kesmemek özellikle birisi birşey anlatırken bölmemek çok önemlidir.

 

 

 

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Sohbet eden kadınlarla tanışmak Sohbet eden kadınlarla tanışmak

Sohbet eden kadınlarla tanışmak gerçek hayattan tamamen farklı. Her ikisi de en iyi taraflarını göstermeye çalışır. Ayrıca, tüm haberler arasındaki sohbette...

DEVAMI
Rus kızları ile sohbet etmeyi deneyin – buna değer! Rus kızları ile sohbet etmeyi deneyin – buna değer!

Rus kızları ile sohbet etmeyi deneyin - buna değer! İngilizce'deki Rusça sohbet odaları, Rus bekar kadınlarla konuşmanın en iyi yoludur. Özeldirler...

DEVAMI
Ukraynalı muhteşem kızlarla sohbet etmeyi deneyin! Ukraynalı muhteşem kızlarla sohbet etmeyi deneyin!

Ukraynalı muhteşem kızlarla sohbet etmeyi deneyin! Sohbet odalarını kullanmak, gerçekten aradığınız kız türünü tam olarak bulmanıza yardımcı olabilir. Sanal sohbet oturumları,...

DEVAMI