SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Snapchat: bilmeniz gerekenler!

Sosyal Ağlar!

70 milyon kullanıcı ve ortalama yaş 18 olan Snapchat, gençler için her yerde bulunan bir uygulamadır. Bu fotoğraf ve video paylaşım servisi, popülaritesini gönderilen dosyaların geçici doğasına dayandırmıştır. Gerçekte ne Kod çözme ve uyanıklık noktaları.

Bu nedir?

Snapchat, fotoğraf, video ve çizimleri paylaşmak için bir akıllı telefon uygulamasıdır. Özelliği: gönderilen içerikler geçicidir ve maksimum 10 saniye sonra kaybolur. Mayıs 2014’ten beri Snapchat gerçek bir sohbet servisine ve görüntülü sohbet modülüne sahip.

Nasıl çalışır?

Snapchat’i kullanmak için uygulamayı indirmeniz yeterlidir (ücretsiz) ve bir kullanıcı adı, e-posta ve şifre girerek bir hesap oluşturun. Kullanıcı daha sonra Snapchat’te kayıtlı olan kişilerinden bir veya daha fazlasına göndereceği fotoğraf ve videoları çekebilir. 
Her gönderim için, her biri ortamın danışma zamanına karar verir: 1 ile 10 saniye arası. Geri sayım yalnızca alıcı dosyayı açtığında başlar. Bir kez açıldığında, 1-10 saniye sonra kaybolur ve verici bir alındı ​​bilgisi alır. Mesaj 30 gün sonra açık olmazsa, Snapchat onu sunucularından kaldırır.

Ne kullanır?

  • – 2014 ortasında 70 milyon üye
  • – Kullanıcılarının ortalama yaşı 18
  • – her gün 700 milyon “anlık” alışverişi
  • – Gönderilen içeriğin geçici niteliği, kullanıcıları başka bir yerde yayınlamaya cesaret edemeyecekleri görüntüler göndermeye teşvik eder ve Snapchat, cinsiyetlendirme (erotik veya pornografik görüntülerin değişimi) tercih edilen bir uygulaması haline geldi.

Dikkat edilecek noktalar

  • – Geçici olanlara dikkat: Gönderilen videolar ve fotoğraflar, birkaç saniye kullanım ömrüne sahiptir, ancak hiçbir şey alıcının alınan videoyu kaydetmesini veya ekran görüntüsünü almasını engellemez.
  • – 2014 yılında kurulan sohbet modülü ile, değiştirilen mesajlar kaydedilebilir. Bu açıklamalar, zararlı oldukları takdirde ihraççıya karşı tutulabilir ve saklanabilir.
  • – Hizmetin güvenliği düzenli olarak sorgulanır: Ocak 2014’te, uygulamanın korsanlığını takiben web üzerinde 4 milyondan fazla kullanıcı adı ve telefon numarası yayınlanmıştır.

Biliyor muydun

Snapchat kıskanç ama bağımsızlığını istiyor! Başvuru, Facebook’un 3 milyar dolarlık satın alma teklifini ve Google’dan 4 milyar dolar daha reddetti.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Kocam canlı yetişkin sohbet odaları kullanıyor Kocam canlı yetişkin sohbet odaları kullanıyor

10 yıldır evliyim ve 9, 7, 6 ve 4 yaşlarında dört çocuğumuz var. Son zamanlarda, kocamın yetişkin sohbet odalarını...

DEVAMI
Travesti sohbet odaları Travesti sohbet odaları

Hoşgeldiniz! Burada olabilirsiniz çünkü "Ben eşcinsel olduğumu düşünüyorum" ya da "Ben biseksüelim" dediniz. Eğer öyleyse, lütfen yalnız olmadığınızı bilin. Cinselliğinizi anlama konusunda...

DEVAMI
Eşcinsel ve Lezbiyen Bekarlar için 3 Telefon Arkadaş İpuçları Eşcinsel ve Lezbiyen Bekarlar için 3 Telefon Arkadaş İpuçları

Benzer fikirli bir eşcinsel veya benzer fikirli lezbiyen bulmak sadece bir çağrı uzaklıktadır. Bu nedenle, bugün sadece otantik ve...

DEVAMI