Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sağlıklı cinsellik için 6 ip ucu
Sağlıklı cinsellik için 6 ip ucu

Cinsel sağlık, bir bütün olarak sağlık, esenlik ve yaşam kalitesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Aktif ve tatmin edici bir cinsel yaşamı korumak için, bazı küçük ipuçları.

1. Sağlıklı yiyin.

Cinsellik, birinin genel sağlık durumunun bir yansımasıdır. Aktif bir cinsel yaşam için beslenmeye özen gösterin. Sağlıklı besinler vücudunuzu besler ve cinsiyet dahil pek çok durumda en iyi şekilde olmasını sağlar. Ayrıca, sağlıklı bir beslenme (düşük sodyum ve kötü yağlar), arteriyel hipertansiyon ve hiperkolesterolemi gibi, erektil disfonksiyon ile ilişkili olabilen 40 yaşından sonra her iki erkekten birini etkileyen belirli hastalıklarla mücadele etmenize yardımcı olacaktır.

2. Sigara içmekten kaçının.

Sigara içmek cinsel düzeyde de dahil olmak üzere canlılığınızı azaltır. Artı, tütün vücuttaki her yerde, genital organlarda da dahil olmak üzere kan damarlarının daralmasına neden olan bir fenomene yol açar. Erkeklerde, bu kan akışındaki azalma, ereksiyon geçirme veya bakım sağlamada güçlük çekebilir. Kadınlarda bu fenomen genitallerde de görülür ve yağlanma azalması da dahil olmak üzere çeşitli problemlere neden olur.

3. Sağlıklı bir kilo verme.

Fazla kilolu veya obez insanlar hipertansiyon, hiperkolesterolemi ve şeker hastalığı, tıbbi koşullar açısından iyi bir cinsel sağlık için zararlı olabilecek daha büyük risk altındadır. Sağlıklı bir kilo koruması, erektil disfonksiyon ve diğer cinsel sorunlarla ilişkili hastalıkları önlemeye katkıda bulunur. Artı, kendi bedeninizde iyi hissetmek, kendi cinselliğinizin keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir.

4. Alkol kullanımınızı sınırlayın.

Alkol tüketiminin cinsel buluşmaları kolaylaştırdığını düşünmek kolaydır, ancak maddenin gerçeği tamamen farklıdır. Araştırmalar, büyük alkol tüketmenin erkeklerin ve kadınların cinsel kapasitelerini olumsuz etkilediğini ortaya koymuştur. Örneğin, bir erkeğin bir ereksiyona sahip olma ve bakım yapma kapasitesini azaltabilir. Yüksek doz alkol bir kadının cinsel olarak uyanma ve orgazm olma kapasitesini de azaltabilir.

5. Eşinizle iletişim kurun.

Sağlıklı bir cinselliğin tadını çıkarmak için rahat hissetmek önemlidir. Uygun yeri seçin, sevgilisindeki zevkleri ve tercihleri ​​hakkında eşinizle konuşun. Her durumda, yeni şeyler denemekten çekinmeyin ve saygın hissetmeniz gerekir. Rahatsız hissettirirse eşinizi memnun etmek için bir şey yapma.

6. Kendinizi koruyun.

Planlanmamış bir hamilelikle başa çıkmaya hazır değilseniz, seçtiğiniz kontraseptif kullandığınızdan emin olun. Önce emniyet koyun. Prezervatif kullanmak çift koruma sunar: hem hamilelik riskini hem de cinsel yolla bulaşan enfeksiyonu (CYB) kasılır. Bir kan testi yaptırmanız da sizin ve eşinizin cinsel yolla bulaşan hastalıklardan muzdarip olma riskinden kaçınmanız için iyi bir yoldur.

BİLGİLER
tarafından 15 Haziran 2017 - 21:39 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 186 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle