Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürmenin sırları
Sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürmenin sırları

40 yaşın üzerindeki erkekler ve kadınlar, cinsel yaşamlarının sadece 20 yaşındakilerle aynı olduğunu iddia etmezler. Belki de daha iyidir. Belki de daha kötüdür. Ancak her iki durumda da farklı olmalı.

Tıpkı vücut yaşla birlikte değiştiği gibi cinselliği de değiştirir. Bu fiziksel dönüşüm genelde kadınlar ve erkekler için düşen hormon düzeylerini ve nörolojik ve dolaşımdaki değişiklikleri içerir. Bu kaymalar genellikle erektil disfonksiyon veya vajinal kuruluk gibi çeşitli cinsel problemlere neden olur. Bu ve diğer koşulları ele alan çok çeşitli tıbbi tedaviler mevcuttur.

Dış görünüşler de yaşla birlikte değişir; bazen cinsel arenada kendine güveni azaltır. Neredeyse herkes bu değişikliklerin bazılarını yaşar. Ancak, çoğu yaşlı insan için cinsel yaşamın sonunu bilmiyorlar.

Fiziksel ve duygusal sorunlar, iyi bir cinsel yaşamı etkileyebilir. Bazen iç içe geçmişler, iletişimde bozulmalara neden olmakta ve cinselliğe neden olan felaketlere ve engellemelere neden olmaktadırlar. Ama bunlar yaşamak zorundasınız sorun değil. Bunun yerine, çoğu fiziksel problemi iyileştiremiyorsa iyileştirebilen tedaviler mevcuttur.

Ne yapabilirsin

Kendi kendine yardım teknikleri ve danışmanlık, ilişki sorunlarını hafifletebilir. Algılanan kusurlarınızdan özniteliklerinize odaklanarak, benlik sayınızı artırabilir ve çekicilik için kendi standartlarınızı oluşturabilirsiniz.

Genç yaşlarda sizi cazip kılan şeyleri düşünün. Sonsuz kahverengi gözleriniz, çarpık gülümsemeniz mi yoksa bulaşıcı kahkahalarınız mıydı? Şansın, bu niteliklerin her zamanki kadar çekici olması. Ayrıca, dikkatinizi cinsel ilişki sırasında zevk alıp vermenin deneyimlerine yönlendirmeyi deneyin. Bu, deneyiminize kendinizi teslim etme konusunda kendinize güveninizi bulmanıza yardımcı olabilir. Büyük seks, genellikle derin bir duygusal bağlantının ortaya çıkmasıdır – mükemmel bir vücuda sahip olmakla garanti edilemeyen bir şey. Olumsuz bir benlik görüntüsü, görünümünüzde her zaman kök salan değildir.

Kariyer gerilemeleri veya diğer hayal kırıklıkları, arzusu olan her iki başarısızlık ve depresyon hissine yol açabilir. Erkekler için, iktidarsızlık bölümleri erkekliklerine olan güvenini azaltır.

Nedeni ne olursa olsun, zayıf kendilik imgesi cinsel yaşamınızı etkileyebilir. Sonuç olarak performans endişesi geliştiğinde tekrarlanan cinsel arızalanma ve benlik saygısını azaltma eğiliminde bir spiral ortaya çıkarabilir. Bu sorunu gidermek onun kökenine ciddi dikkat gerektirir.

Yaşla gelen fiziksel değişikliklerin birçoğu seks organları ve cinsel döngü üzerinde belirgin etkilere sahiptir. Bu nedenle, 70’li bir çiftin dikkatli bir şekilde sevilmesi, 20 yaşındaki çocukların şehvetli eşleştirmelerine pek benzeyemez. Bu mutlaka kötü bir şey değil. Büyük deneyim, daha az engelleme ve gereksinimlerinizi ve eşinizinki daha derin bir anlayış yaşlanmanın sonuçlarını telafi etmekten fazlasını yapabilir. Yaşlanmanın fiziksel değişiklikleri, yeni ve tatmin edici bir sevişme tarzı geliştirmede bir ivme sağlayabilir.

BİLGİLER
tarafından 15 Haziran 2017 - 21:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 178 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle