Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Reza Zarrab serbest mi bırakıldı?
Reza Zarrab serbest mi bırakıldı?

ABD Federal tutukevleri resmi sitesinde yer alan bir bilgi, Türkiye’yi hareketlendirdi. İnternet üzerinden ulaşılabilen ABD federal hapishanelerindeki tutukluların son durumu hakkında bilgi veren resmi sitede, Zarrab’ın 9 Eylül günü serbest bırakıldığı bilgisi yer aldı.

Ancak Zarrab’ı yargılayan New York Güney Bölge Federal Mahkemesi kayıtlarında, Zarrab’ın serbest bırakıldığına ilişkin bir karar bulunmuyor. ABD resmi mahkeme kayıtlarında Zarrab dosyasına giren son bilgi, AKP’li eski bakan Zafer Çağlayan’ın da davaya dahil edilmesine ilişkin son iddianeme. Zarrab’ın serbest bırakılmasına ilişkin mahkeme yargıcı Richard Berman’ın herhengi bir kararı ise dava dosyasına girilmemiş durumda.

SAVCILIĞA GÖRE ZARRAB HALA TUTUKLU

Ancak New York Güney Bölge savcılığı, Zarrab’ın salıverilmediğini, hala tutuklu olduğunu bildirdi.

SÖZCÜ‘nün ulaştığı savcılık kaynakları, Zarrab’ın salıverilmesine ilişkin bir mahkeme kararı bulunmadığını, kendisinin hala federal hapishanede olduğunu bildirdiler.

Aynı kaynaklar, sözkonusu bilgi karmaşasının ABD Federal Cezaevi sistemindeki bir teknik karışıklıktan kaynaklanmış olabileceğini de ifade ettiler.

 

Kaynak: sozcu.com.tr

BİLGİLER
tarafından 11 Eylül 2017 - 02:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 158 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle