Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Reis, Almanya’da vizyona girdi
Reis, Almanya’da vizyona girdi

Türkiye Adalet Bakanı Bozdağ ve Ekonomik Bakanı Zeybekci’nin Almanya’daki Türklere referandumda oylanacak anayasa değişikliklerini anlatacağı etkinliklerin engellenmesinin ardından başlayan tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatını anlatan Reis filmi Almanya’da gösterime girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluğundan İstanbul büyükşehir belediye başkanı olmasına uzanan hayat hikayesinin konu alındığı Reis filmi Almanya’da vizyona girdi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de filmin gösterileceği salona ellerinde ‘Evet’ yazan dövizlerle gelen bir kadın, “Türkiye olarak büyük bir ülkeyiz ve yeni şeylere açığız. Bu yüzden ‘Evet’ diyeceğim. Referandumda ‘Evet’in kazanacağını düşünüyorum. Ülkem için bunu umut ediyorum” dedi.

Reis’i izlemek için bekleyen bir diğer kişi de filmle ilgili beklentisinin yüksek olduğunu söyleyerek “Cumhurbaşkanının bir destekçisi olarak onun hayatıyla ilgili gerçekçi bir resim görmeyi bekliyorum. Kişisel olarak referandumu destekliyorum çünkü referandum Türkiye’ye başkanlık sisteminin gelmesi için bir şans. Referandumun nasıl gideceğine bakalım” diye konuştu.

Referanduma götürülecek ve başkanlık sistemini de içeren anayasa değişikliğiyle ilgili Almanya’daki Türklere yönelik etkinliklere katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin programları iptal edilmişti. Bu durum iki ülke arasında ‘demokrasi’ tartışmasının başlamasına neden olmuştu.

BİLGİLER
tarafından 20 Mart 2017 - 21:05 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 501 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

  serkan
  serkan Yorum 22:09 Mart 20th, 2017 de Yazılmıştır..

  Guzel site

  serkan
  serkan Yorum 00:03 Mart 22nd, 2017 de Yazılmıştır..

  Ben ozlemedim

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle