SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Reflüye Yol Açan Yiyecekler

Sosyal Ağlar!

*Narenciye;

Portakal,limon, greyfurt ve ekşi mandalina reflüyü tetikler. Çok asitli oldukları için aç karnına tüketilmemeli ve miktarı sınırlandırılmalıdır.

*Domates;

Domates asidik yapıda olduğundan dolayı yatkınlığı olan kişilerde reflüye yol açabilir. Aç tüketmemek gerekir. Pişmiş domates reflüye yol açmaz.

*Baharatlar;

Acı yeşil biber, karabiber ve kırmızı biber reflünün en büyük tetikleyicilerindendir. Reflüsü olmayanlarda bile midenin savunma mekanizmasına zarar verebilir. Reflüsü olan kişilerde ise asit salınımını arttırdığı için mide ve göğüste yanma yaparlar.

*Nane;

Nane, yemek borusu ve mide arasındaki kapak düzeneğinde gevşemeye yol açar. Böylece mide içeriği yemek borusundan geri kaçar ve reflü başlar. Özellikle yemek sonrasında tüketilmemelidir.

*Eski kaşar, fıstık, yağlı pirzola;

Bu gıdalar çok yağlı olduklarından mide boşalımını geciktirirler. Bu durumda da midedeki basınç yüksek kalır ve mide içeriğinin yemek borusuna kaçışı kolaylaşır. Özellikle akşam yemeklerinde yağlı gıdalardan kaçınmak gerekir.

*Alkol;

Özellikle viski, şarap, konyak ve bira reflüyü arttırır. Özellikle yağlı bir yemekle beraber kullanılırlarsa bu etki artar. Alkolun reflüyü tetikleme sebebi mide kapak düzeyinin basıncını düşürmesidir.

*Kafein;

Kahve, çay, tatlandırılmış gazlı içecekler, buzlu çay gibi kafein içeren içecekler reflüyü çok hızlı şekilde tetiklerler. Sabah kahve tüketilirse gün içinde tekrar kafein içeren bir içecek tüketilmemelidir.

*Çikolata;

Çikolata da bol kafein içerdiği için reflüyü tetikler.  Ayrıca aç karnına ve çok miktarda tüketilirse de mide kapak düzeneğini gevşettiği için reflüyü tetikler.

*Gazlı içecekler;

Gazlı içecekler yemekle birlikte tüketildiğinde zaten artmış olan mide iç basıncını içerdikleri basınçlı gazın etkisiyle daha da arttırırlar. Bu basınç ta mide içeriğini yemek borusuna doğru iter.

*Fast food tarzı çabuk tüketilen yiyecekler

*Sigaradaki nikotin

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Kocam canlı yetişkin sohbet odaları kullanıyor Kocam canlı yetişkin sohbet odaları kullanıyor

10 yıldır evliyim ve 9, 7, 6 ve 4 yaşlarında dört çocuğumuz var. Son zamanlarda, kocamın yetişkin sohbet odalarını...

DEVAMI
Travesti sohbet odaları Travesti sohbet odaları

Hoşgeldiniz! Burada olabilirsiniz çünkü "Ben eşcinsel olduğumu düşünüyorum" ya da "Ben biseksüelim" dediniz. Eğer öyleyse, lütfen yalnız olmadığınızı bilin. Cinselliğinizi anlama konusunda...

DEVAMI
Eşcinsel ve Lezbiyen Bekarlar için 3 Telefon Arkadaş İpuçları Eşcinsel ve Lezbiyen Bekarlar için 3 Telefon Arkadaş İpuçları

Benzer fikirli bir eşcinsel veya benzer fikirli lezbiyen bulmak sadece bir çağrı uzaklıktadır. Bu nedenle, bugün sadece otantik ve...

DEVAMI