Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Kırgızistan ve Kazakisan  arasında savaş riski
Kırgızistan ve Kazakisan  arasında savaş riski

Kırgız uzman Bahtiyar Erkimbayev, Kazakisistan ve Kırgızistan arasındaki diplomatik krizi Yenicag.Ru‘ya değerlendirdi.

Onun sözlerine göre, Almazbek Atambayev’in Kazakistan’da yaşayan uluslararası milyarderlerin cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahele ettiğini söylüyorsa, buna inanmamak mümkün değil. Bu tür durumlara uluslararası düzeyde sık sık rastlanıyor ve sonda siyasi krizlerle sonuçlanıyor. Bazen hatta silahlı çatışmaya da sebep olabiliyor:

“7 Ekim 2017 tarihinde Kırgızistan Cumhurbaşkanı’nın agresif konuşmasının bir sebebi de birkaç saat önce, Başbakan yardımcısı Temir Cumakadırov’un ölüm haberini lmasıydı. Atambayev, konuşması sırasında, iki ülke halklarının dostluğundan bahsetti, bunun yanı sıra komşu devletin hükümetine tepki verdi.”

Uzman, iki ülkenin de Avrasya Ekonomik Birliği’ne üye olduğunu bir kez daha hatırlattı ve gerginliğin ciddi sonuçlar oluşturmayacağını söyledi: “İlişkiler yalnız ekonomik yaptırımlar söz konusu olursa kötüleşebilir.”

Erkimbayev açıklamasının sonunda, yeni Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ülkeler arasındaki ilişkilerin yeniden düzene oturacağına vurgu yaptı.

Not: Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, iddiaları yalanlayarak bu tür şeylerin iki ülke arasındaki ilişkilere zarar veremeyeceğini belirtti.

Nicat Hacıyev

yerlichat.com

Kaynak yenicag.info

BİLGİLER
tarafından 09 Ekim 2017 - 20:44 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 125 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle