SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Karşınızdaki ile konuşmanın incelikleri

Sosyal Ağlar!

Sohbet etmenin incelikleri
Çok basit ve önemsiz görünen sohbetler ilişkilerimize bazen hatta işimize veya kariyerimize etkisi çok büyük olabilir.

Düzgün, anlaşılır konuşmak, az ve öze konuşmak, akıcı konuşmak için mutlaka kitap okumak gerekir. Kitaplardan alınan dersler ve bilgiler günlük hayatımızda sohbet ederken bizlere çok yardımcı olacaktir. Konuşurken mutlaka tane tane ve anlaşılır olunmalı, konuşmak için konuşulmamalıdır. Çok konuşan kişi bir yerde saçmalamaya başlamıştır. Düşünsenize sohbet içerisin de görüşlerinizi paylaşıyorsunuz, çok fazla aktardıgınız da fikirlerinizi bilgilerinizi karşıya bir yerde sıkıcı gelebilir. Bu yüzden az ve öz akıcı konuşmanız gereklidir. Sohbet odalarına girdiginiz de de aynı şekil de, karşıya kendinizi anlatıyorsunuz. Anlattıkça anlatıyor ve çok konuşmaya başlıyorsunuz. Bir kişi sizi en fazla bilgisayar başın da nereye kadar dinleyebilir ki.

Sohbet etmek için yazıp yada konuşmayın. Sohbet odalarina girdiniz. Chat yapıyorsunuz kız veya karşınız da bir erkek kullanıcı ilesiniz:

Kişiyle konuşuyorsunuz yazdıklarınıza özellikle dikkat edin. Belki karşınızdaki kişiden ilerde hoşlanıp birlikte olmak isteyeceksiniz. Ve siz okadar çok konuşup yazdınız ki sizden sıkıldı. Çünkü karşı tarafın konuşmasını beklemediniz, sıkıcısınız.

Çok konuşmak karşı tarafınızdaki kişiyi sıktı ve sizinle sohbet etmekten artık kaçınır oldu. Biraz espiriler yapın, ve dinlemesini bilin. Dinlemeyen kişi dinlenilmez ve sözleri dikkate alınmaz, Çok ve boş konuşmak karşı tarafı sizden uzaklaştırmaktan başka ne işe yarayabilirki.

Sohbet ederken önce karşı tarafın sözlerini bitirmesini ve görüşlerine önem verdiğinizi hissettirin ki karşı taraf sizinle sohbet etmekten kaçmasın ve sizinle sohbet muhabbet ortamlarında bulunmak için can atsın.

Sohbet sırasın da iletişiminizin açık ve net olun sözlerinizi dolandırmadan anlaşılır şekilde anlatın. Bu noktada argo sözcüklerden uzak durun ve kelimeleri kısaltmalar yapmadan kullanınız. Kısa sohbetlerin en önemli faydasi kişilerin birbiri ile ön tanışmasıdır. Gülümsemek he sohbetin ve iletişimin anahtarıdır. Gülümseyin, surat asmayın itici olmayın.

Ayak üstü sohbetler de kişilerin en fazla dört ve yedi dakika süre arasında oldugu söylenebilir. Dikkat etmemiz gereken en önemli kural ise aynı kişinin yanın da uzun süreli kalmamaktır. Sohbet ortamından ayrılacaginiz zaman kişiye gördüğüme ve ya tanıştıgıma memnun oldum dedikten sonra herhangi bir işinizin oldugunu söylemekte fayda vardır.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Amasya sohbet odaları Amasya sohbet odaları

Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere orta karadeniz de bulunan Amasya vede Amasya sohbet odaları Sitesinden bahsetmek istiyorum. – Teknolojinin yeni icatlarından olan akıllı telefonların hayatımızda adım atması...

DEVAMI
16 yaş sohbet, 18 yaş sohbet 18 yaş sohbet 16 yaş sohbet, 18 yaş sohbet 18 yaş sohbet

16 yaş sohbet sitesi 16 yaş 18 yaş alti sohbet chat sitesi her yaşta sohbet odalarımız mevcutur tek yapmaniz gereken...

DEVAMI
40 Yaş Üstü Yetişkin Kadınlarla Seksi Sohbet Chat 40 Yaş Üstü Yetişkin Kadınlarla Seksi Sohbet Chat

Eğer erotik bir chat hattında bir görüşme yapmak için buraya geldiysen, hemen yolun kenarındaysa hemen bu sayfadan ayrılabilirsin. Sen ve...

DEVAMI