SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

İsimler Karakteri Etkiler mi ? İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Sosyal Ağlar!

İsimlerin karakter üzerinde etkileri olduğu doğrudur. Ama bunu yorumlayış biçimimiz de önemlidir. İyi isim ya da kötü isim diye nitelendirmek yerine ismimizi sevmeye çalışmalıyız. Kişi ismini ne kadar çok severse o kadar başarılı olur. Bu yüzden bebeklere de kendilerini doğru ifade edebilecekleri isimler koymakta fayda vardır. İsimlerin hem anlamı güzel olmalı hem de bebeğe şans getirecek şekilde doğum tarihine göre ayarlanmış bir isim olmalıdır. Popüler isim koymak maksadıyla anlamını doğru bilmediğimiz ya da kötü anlamı olan bir isim koymak yanlıştır. Günlük yaşamı içerisinde zorluk çekmeden rahatlıkla kullanabileceği isimler koymak gerekir.

Bebeklere sorumluluk yükleyen isimler de konulmamalıdır. Örneğin Dilek ismindeki bir insan dilek ağacı gibidir. Herkes için bir şeyler yapmaya çalışır. Kendisi için bir şeyler yapmaya zaman ayırdığında suçluluk duygusu hissedebilir. Savaş ve Cenk isimleri ise çocuğun içsel enerjisinin çok yüksek olmasına ve zaman zaman saldırganlaşmasına sebep olabilir.

H harfi ile başlayan isimlerin de bebeklere konulması pek tavsiye edilmez. Çünkü ismi H harfi ile başlayanlar hayattan biraz daha zorlayıcı dersler alırlar. Gül ismi gibi eylem içeren isimler de kullanmamakta fayda vardır. Çünkü tam tersi etki yaratabilir.

Kız bebekler için isim seçerken daha melodik, tonlaması uyumlu isimler seçmek gerekir. Örneğin; Tuğba, Tuğçe, Ece, Cansu, Melda, Melis gibi. Ayrıca kız bebeklere her iki cinsiyetin de kullanabileceği unisex isimler koymamalıyız. Örneğin Onur ismi bir kız bebeğin ileride sert bir mizaca sahip olmasına neden olabilir. Fatma, Meryem gibi anaç isimlerden de uzak durulmalıdır. Eğer bu isimleri koymak istiyorsak, yanına çocuğun enerjisini destekleyecek başka bir isim daha koymakta fayda vardır.

Erkek bebekler için de unisex isimler doğru değildir. Çünkü eril enerjiyi düşürürler. Can, Cem gibi isimler erkek bebekler için çok uygundur. Ancak çok kısa oldukları için bunların yanında bir isim daha verilmelidir. Erkeklerde kariyer enerjisi oldukça önemlidir. Kariyeri çeken en önemli harfler A ve K harfleridir. Kıvanç, Kenan, Kemal gibi isimler çocukların kariyerlerinde daha rahat ilerlemelerini sağlayacaktır. Akın ve Doruk gibi isimler de erkek bebekler için oldukça yararlı olacak isimlerdir.

 

Kaynak: uzmantv.com – İsim Analisti Özlem Şahin

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Tamamen Ücretsiz Tanışma Siteleri Ücret Yok Kredi Kartı Yok Tamamen Ücretsiz Tanışma Siteleri Ücret Yok Kredi Kartı Yok

Aşk aslında sonsuzdur. Ruh eşini keşfet. Kesinlikle Ücretsiz Online Arkadaşlık Sitesine Katılın Hayalsohbet Dünyasında Artan Mutlu Çiftler. Bugün Sağ Ortağınızı Yerleştirin ve...

DEVAMI
Sanal sohbet ortamı Sanal sohbet ortamı

Sosyal aşk ağınızla buluşma ve iletişim En ünlü çevrimiçi buluşma ve reklam topluluğuna katılın ve fantezilerinizi yaşayın, yeni arkadaşlar bulmanın...

DEVAMI
Kadınlarla seks sohbetleri Kadınlarla seks sohbetleri

Kız arkadaşım, diğer kadınlarla seks sohbetleri yaptığımı öğrendi. Şimdi ona durması için söz vermem gerekiyordu. Ama nedense yardım edemiyorum. Bu tür sohbetler...

DEVAMI