Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
İran’dan Türkiye’ye PKK , PYD teklifi
İran’dan Türkiye’ye PKK , PYD teklifi

Geçtiğimiz hafta Ankara’ya 3 günlük sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri ile yapılan görüşmeler sırasında PKK’ya yönelik geniş çaplı operasyon kararı alınırken Ankara ve Tahran 9 noktadan harekât için çalışmalara başladı.

ABD’nin Suriye’nin Sünni Arap kenti ve IŞİD’in son kalesi olan Rakka operasyonu ile birlikte terör örgütü PKK’yı bölgedeki partneri hâline dönüştürmesi siyasi olarak Ankara’yı rahatsız ederken, 1996’dan bu yana PKK ile doğrudan ilişkileri olan ve üstü örtülü bir şekilde Suriye iç savaşına destek veren İran’ı bölgesel denklemde zor duruma sokmuştu. Ankara durumdan duyduğu rahatsızlığı diplomatik kanallar aracılığı ile ilan ederken, İran’dan sürpriz bir teklif geldi.

SÜRPRİZ TEKLİF

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre geçtiğimiz hafta Ankara’ya 3 günlük sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, “PKK’ya Kandil ve Sincar’da operasyon düzenleyelim” teklfinde bulundu.

DEĞERLENDİRİLİYOR

Habere göre Bakıri’nin ortak harekât teklifi değerlendirmeye alındı.

 

Kaynak: Yenicag.Az

BİLGİLER
tarafından 22 Ağustos 2017 - 20:29 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 152 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle