SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Çevrimiçi sohbet odalarının garip dünyası

Facebook messenger, Whatsapp ve Viber gibi sosyal medya siteleri dışında yabancıların birbirleriyle sohbet edebilecekleri başka iletişim yerleri de var. Bu yerler sohbet odaları olarak bilinir ve sıklıkla kullanılan sohbet odaları, 13-19 yaş grubundaki gençlerin neredeyse yaşlarındaki yabancılarla sohbet ettiği ve sohbet ettiği genç sohbet odalarıdır . Bu genç sohbet odalarına kolayca erişilebilir ve Google’da basit bir arama ile bulunabilir. Birçok insan bu sohbet odalarını, farklı kültürlere mensup insanlarla etkileşimde bulunmak ve sohbet etmek için harika bir yer buluyor. Bu odaların kullanımı kolaydır, birinin avatarını oluşturması ve iletişim kurmaya başlaması ancak ‘yabancı’ olması gerekir.

Yabancılarla sohbet etmek birçok genç için heyecan verici geliyor, çoğu farklı insanlar ve kültürleri hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir yol buluyor, ancak bu ciddi bir endişe kaynağı. Bir yabancıyla konuşmak , cansız sonuçları doğurabileceğinden, hafifçe alınamaz ve alınmamalıdır. Bu sohbet odaları oldukça karanlık olabilir ve gençlerin ruh sağlığı üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. Ücretsiz genç sohbetiilginç görünmektedir , ancak cinsel ve fiziksel saldırı vakalarının arttığı bir zamanda oldukça güvenli bir şey değildir.

Genç sohbet odalarının tehlikeleri

– Yabancı dostum – Sohbetin diğer tarafında kimin olduğunu biliyor musunuz? Bu kişi tamamen yabancı mı? Bir sohbet odasında bir yabancıyla konuşmak yaygındır, çünkü gençlerin çoğu, özellikle ebeveynleri fazla ilgi göstermediğinde, kendilerini dinleyen birisinin olduğunu düşünüyor. Ancak bu yabancılar zararlı olduğunu kanıtlayabilir ve gençlerin aklını yanlış bir şekilde etkileyebilir. Bu sempatik yabancılar uyuşturucu satıcıları, suçlular veya çevrimiçi avcılar gençlerin aklını derinden etkileyebilir. 
-Malware saldırısı- Bir sohbet odasındaki her yabancı kötü ya da suçlu olamaz, gerçekten de sizi dinleyen ve konuşarak eğlenceli olabilecek bazı iyi insanlar da vardır. Ancak, bu iyi yabancılar, bazı kötü amaçlı yazılımları yalnızca bilgisayarınıza saldırabilir ve bilgisayarınıza ve ona kaydedilen bilgilere zarar verebilir.
-HayalSohbet oldukça bağımlılık yapabilir, çünkü ergenlik oldukça hassas ve kişinin kolayca etkilenebileceği, etkilenebileceği ve bağımlı olabileceği bir aşama. Bu sohbet odaları çalışmaları bozabilir ve birini uzaklaştırabilir. Bu, gerçek dünyadan kopmaya yol açabilir.

Genç sohbet odaları iletişim kurmak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir ortamdır, ancak bu sohbet odalarının kendi olumsuz etkileri vardır. Bu nedenle, genç çocukları olan ebeveynler, çocuklarının bulunduğu sohbet odaları konusunda oldukça dikkatli olmalı ve çocukları ile karışmaya çalışmalıdırlar. Çocuklarla etkileşim, gençleri farklı genç sohbet odalarından uzak tutmak için gereklidir ; Ayrıca ebeveynler çocuğu bu sohbet odalarında yabancılarla etkileşim kurmanın tehlikeleri hakkında eğitmeli ve eğitmelidir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Snapchat: bilmeniz gerekenler! Snapchat: bilmeniz gerekenler!

70 milyon kullanıcı ve ortalama yaş 18 olan Snapchat, gençler için her yerde bulunan bir uygulamadır. Bu fotoğraf ve video...

DEVAMI
2019 yılında en iyi 10 sohbet sitesi 2019 yılında en iyi 10 sohbet sitesi

Cam sitelerini çeşitli kategorilerde bulur, test eder ve gözden geçiririz. Size önemli olanı birkaç dakika içinde bulabilmeniz için...

DEVAMI
Evli Sohbet Odası Evli Sohbet Odası

Evli bireylerin sohbet odaları, hayatınıza biraz rahatlık getirmenin gerçekten eğlenceli ve heyecan verici bir yoludur. Evli bir yaşam sürmenin,...

DEVAMI