SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Botoks Sonrası Şişliğin Nedenleri ve Tedavisi

Sosyal Ağlar!

Botoks tedavisi güvenlidir ve işlem sonrası bildirilen ciddi bir komplikasyon bildirilmemiştir. Bununla birlikte, bu, hiçbir zaman bazı yan etkilerin eşlik etmediğini göstermez. Neyse ki, prosedürün bildirilen tüm yan etkileri birkaç saat veya gün sonra kaybolur.

Botoks tedavisinin en sık görülen yan etkilerinden biri enjeksiyon bölgesinde şişliktir. Botoks şişmesi genellikle tedaviden sonraki iki hafta içinde kendini yeniler. Bazen, bu yan etki işlemden sonraki ikinci veya üçüncü gün gözlenirken, çoğu işlem yapıldığı gün aynı deneyime sahiptir.

 Botoks Şişmesinin Nedenleri

Bazı hastalar cilt enjeksiyona karşı çok hassastır ve uygulanan ilaçtan bağımsız olarak enjeksiyon alanı çevresinde bir miktar şişlik yaşayacaklardır. Ve eğer hastalar Botoks’un bazı bileşenlerine alerjik ise, bu da şişmeye neden olabilir. Alt göz kapağının altında şişlik gözlendiğinde, göz kapağının hareketsizliğinden kaynaklanır. Alt göz kapağının kası, doku sıvısını deriden ve yumuşak dokudan çıkarmak için bir pompa görevi görecek şekilde tasarlanmıştır. Botoks enjekte edildiğinde, hareket engellenir, bu nedenle sıvı birikir.

Aspirin, ginseng, balık yağı ve Ibuprofen gibi bazı ilaçlar ve takviyeler de Botoks sonrası şişmeye katkıda bulunabilir.

 Botoks Şişliğini Tedavi Etmek

Botoks sonrası şişlik, işlemden hemen sonra ve Botoks işleminden sonraki ilk 2 hafta içinde kaybolana kadar şişmiş kısmı buzla sıkıştırarak tedavi edilebilir. Ayrıca, şişmiş ağrıları hafifletmek için herhangi bir ilacı engellememeyi önermek için doktorunuzla konuşabilirsiniz. Uygun maliyetli, hızlı ve kullanımı kolay bir Botox şişme tedavisi tercih ediyorsanız, Pro boks ihtiyacınız olan şeydir. Botoks sonrası bakım kremi kendi türünün ilkidir ve Botoks tedavisinden sonra şişliğin daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde düzeltilmesine yardımcı olabilir. Sabah ve gündüz, günde sadece iki kez uygulamanız gerekir.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Sivilce Nasıl Kolay Geçer? Sivilce Nasıl Kolay Geçer?

Sivilce Nasıl Kolay Geçer? Yüz güzelliği artık günümüzde hem bayanlar hem de erkekler açısından oldukça önemli olan konuların arasında yer...

DEVAMI
Şık Bahar Kombinleri Şık Bahar Kombinleri

Baharın gelişi ve havaların ısınmasıyla beraber sokak modasında bahar trendleri hakim olmaya başladı. Rengarenk pantolonlar, etekler, elbiseler vitrinlerde çoktan...

DEVAMI
Sigara Lekeleri İçin Doğal Maske Sigara Lekeleri İçin Doğal Maske

Sigara tüm vücudumuza olduğu gibi cildimize de zarar verir. Özellikle yüzümüzde lekelenmeler yapar. Kırışıklığa sebep olur. Cildimizin renk tonunda...

DEVAMI