SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Bir sohbet odası internet üzerinden yapılan senkronize konferanstır

Sosyal Ağlar!

Bir sohbet odası internet üzerinden yapılan senkronize konferanstır (ve zaman zaman senkronize olmayan konferans). Birçok sohbet odası vardır. Kararınız, benzersiz ihtiyaçlarınız / tercihleriniz doğrultusunda verilmelidir. Tek amacı sohbet özellikleri sağlamak olan web siteleri olan özel sohbet odaları bulacaksınız. Bu sohbet odalarının bazıları, başkalarına katılmak için kullanırken özgürlüğe sahiptir.

Başka bir tür sohbet yeri im veya im’dir. Bu aslında metin tabanlı gerçek zamanlı sohbet. Yazılı, metin tabanlı sohbet odası, en eski türde bir sohbet sitesi olabilir. Çevrimiçi forumlar ve tam grafik sosyal ortamlar olabilir. Konuşma odalarının kullanımında bir artış olmuştur. Bazı sesli sohbet odaları hem sesli hem de metin içerir, bazıları ise yalnızca sesli odalardır. Facebook gibi sosyal medya da sohbet özellikleri sunuyor.

Sohbet siteleri de geldikleri sohbet betiğine göre kategorilere ayrılır. Buna dahil olanlar:

Java: Bu sohbet odaları tüm tarayıcıları kullanır, ayrıca Java betiği özellikli telefonlarla çalışır. Ancak, Java’ya izin vermek için tarayıcı ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir.

Flash: Bu odalar Adobe Corporation tarafından işletilmektedir. Macromedia Flash Player istemcisi ve web sitelerine yerleştirilmiştir. Bu nedenle, sohbeti kullanmadan önce Flash Player’ı yüklemelisiniz. Flash Player ücretsiz olarak indirilebilir.

IRC: IRC (Internet Relay Chat) gerçekten çok kullanıcılı bir sohbet yeri ağıdır. İnsanlar burada buluşabilir ve özel veya belki kanallarda konuşabilir. Sizi, tamamen farklı IRC sistemlerine bağlayan bir IRC sunucusuna bağlanmak için bir IRC istemcisine ihtiyacınız var.

MIRC: Başka bir seçenek de MIRC, IRC kullanmanıza izin veren küçük bir program. MIRC ücretsiz olarak indirilebilir.

Sohbet siteleri de temaya göre kategorilere ayrılacak. Muhtemelen en popüler odalar çıkıyor. İlişki bulmaya çalışanlar için tasarlandılar. Gençler için, boşanmış insanlar ve eşcinseller için yaratılmış kişiler gibi özel sohbet siteleri bulacaksınız. Bu odaların çoğu özel ve umumi odalara sahiptir. Topluluğa aynı inancı olan insanların bir araya gelip dinlenmesini sağlayan dini sohbet odaları bulacaksınız. Aynı zamanda engelli kişiler, aynı meslek içindeki insanlar ve spor, sinema ve müzik gibi benzer ilgileri olanlar için bir sohbet odası da bulunmaktadır.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Amasya sohbet odaları Amasya sohbet odaları

Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere orta karadeniz de bulunan Amasya vede Amasya sohbet odaları Sitesinden bahsetmek istiyorum. – Teknolojinin yeni icatlarından olan akıllı telefonların hayatımızda adım atması...

DEVAMI
16 yaş sohbet, 18 yaş sohbet 18 yaş sohbet 16 yaş sohbet, 18 yaş sohbet 18 yaş sohbet

16 yaş sohbet sitesi 16 yaş 18 yaş alti sohbet chat sitesi her yaşta sohbet odalarımız mevcutur tek yapmaniz gereken...

DEVAMI
40 Yaş Üstü Yetişkin Kadınlarla Seksi Sohbet Chat 40 Yaş Üstü Yetişkin Kadınlarla Seksi Sohbet Chat

Eğer erotik bir chat hattında bir görüşme yapmak için buraya geldiysen, hemen yolun kenarındaysa hemen bu sayfadan ayrılabilirsin. Sen ve...

DEVAMI