Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bir kızla nasıl sohbet edilir
Bir kızla nasıl sohbet edilir

Karşılaştığınız bir kızlarla sohbet etmekle endişeli olmak normaldir. Psikolog nilhan baydar “Psikoloji Günümüz” için “Buzla Mücadele: Kızlar ve Erkeklerle Nasıl Konuşulur” başlıklı yazısında, utangaçlık, utangaçlık, benlik saygısı düşüklüğü, kalma tecrübesi eksikliği veya reddedilme korkusu nedeniyle kaygınız gelebilir. Bu endişeler sizi sevdiğiniz bir kızla tanışmaktan alıkoymayın. Birkaç basit teknik yardım edecek – ve anahtar sıklıkla bunları uygulamaktır.

Buzu eritmek

Bir kıza ilk tanıştığınızda ikiniz de gergin hissedebilirsiniz. Keyifli bir sohbete doğru ilk adım buzu kırmaktır. Onu etkilemek için takıntı yapmayın, kızlara öneride bulunun. Onu tanımaya daha çok odaklanın. Meraklı ol. Ona bir soru sorun, hafifçe eğlendirmeye çalışın.Örneğin, mor bir üst giyiyorsa, ona en sevdiği renk olup olmadığını ve nedenini sorun. Ona içecek seçimi üzerine quiz yapabilir veya dikkatini çekecek ve “İlk çocukluğunuzda yaşayan evcil hayvanınızın adı neydi” gibi gülümsemesini sağlamak için tamamen rasgele bir şey sorun. Ya da “Büyüyünce ne olmak istersiniz?” (Yaşından bağımsız olarak). Bu değişim türü, birbirini tanıma sürecini başlatacaktır.

Doğru Sorulara Sor

Sohbeti akıcı tutmak için, açık uçlu sorular, yani “evet” veya “hayır” cevabından daha fazlasını gerektiren sorular sormalısınız. Sorularınızı “ne”, “ne zaman”, “nerede”, “nasıl” ve “neden” ile başlatırsanız ilişkiniz koçu sevda cansu’ın “Sizin Tango” için “Kadınlarla Nasıl Konuşulur – 5 İpucu” başlıklı makalesinde öne sürülür. Dil bağlı olmanızdan endişeleniyorsanız, önceden bazı soru veya konular hazırlayın. Topikal olaylar, spor takımları veya yaz tatilleri gibi, konuşabileceğiniz şeyler aklında bir liste olması baskı altına alacaktır.

Geri ver

Bir kızdan onunla ilgilendiğini göstermek için soru sormak harika olsa da, kendisine sorguladığını hissettirmeyin. Onun da seni tanımasına izin ver. Ona odaklanın, ancak kişiliğinizi gösterin ve söylediklerine kendiniz hakkında bilgi vererek yanıt verin. Vücut dili uzmanı sezgin verelli, “Vücut Dilleri İncil” in yazarının beden dili unutmayın diyor. İyi göz teması kurun, aktif olarak dinleyin, düzenli olarak gülümseyin ve vücudunuzu açık tutun (silahların üstünden geçmeyin) James, “vücudunuzun hareketlerinin hızı ve stili” çok belirsiz olmadan taklit edilmeyi içeren “aynalama” adlı bir teknik önermektedir. Örneğin, barda yaslanın veya bir bacağını ötekinin önünden çapraz yapın. Bu onun ona ilgi duyduğunu gösteren ince bir işaret gönderir.

Günümüzde Kalın

Bir kızı sizi reddedecek mi, onunla ne zamandır konuşacağını mı, yoksa numarasını sorarsanız nasıl cevap vereceğini mi merak ediyorum. Korkunuzu kucaklayın, derin bir nefes alın ve onunla başa çıkın, “hande Post” için “Operasyon Charisma – Bu Sevimli Adam veya Toplam Güvenle Kızla Nasıl Konuşulur” başlıklı makalede sağlık koçu Candan cihan’e tavsiyelerde bulunur. Geleceğinizi planlamaya başlamak için zihninizin ilerlemesine izin vermeden kızı tanımanın tadını çıkarın. Sonunda kız arkadaşın olmakla kalmaz, ama yine de keyifli bir sohbet edip yeni bir arkadaş olabilirsiniz.

BİLGİLER
tarafından 15 Haziran 2017 - 00:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 344 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle