SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
hayalsohbet.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Bel Ağrısı İçin Egzersizler

Sosyal Ağlar!

Daha sağlıklı bir omurgaya sahip olabilmemiz için vücudumuzu aktif tutmak çok önemli. Eğer kas ve kemiklerimizi yeterince kullanmazsak başta bel bölgesi olmak üzere çeşitli sorunlar yaşamamız kaçınılmazdır. O halde sağlıklı bir omurga ve esnek bir vücut için harekete geçmeliyiz. İşte Dr. Eser Alptekin’in özellikle bel ağrısı şikayeti olanlar için önerdiği egzersizler..

Karın Kasları İçin;

* Düz bir zemine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayak tabanlarınızı yere bastırın. Karnınızı içe doğru çekerek belinizi yere bastırıp düzleştirin. Bu pozisyonu koruyarak 6 ya kadar sayın. Daha sonra gevşeyin. Hareket esnasında nefesinizi tutmayın.

* Düz bir zemine sırtüstü yatın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı yere dayayın. Her iki elinizi dizinize değdirmeden öne doğru uzatarak baş, sırt ve kürek kemiklerinizi yerden kalkacak şekilde doğrulun. Bu hareket sırasında beliniz yerde duracak ve karın kaslarınız çalışacaktır. 6 ya kadar sayarak bu pozisyonda kalın. Hareketi 6 defa tekrarlayın.

* Sırtüstü yatarak dizlerinizi büküp ayaklarınızı yere dayayın. Önce bir dizinizi karnınıza doğru çekin. Çekme hareketi bitince iki elinizle dizinizin arkasından tutarak, dizinizi göğsünüze doğru iyice bastırın. Bu sırada diğer dizinizi kıvrık tutun. Pozisyonunuzu 6 ya kadar sayana dek muhafaza edin. Daha sonra hareketi diğer bacak için tekrarlayın. İki bacağı tek tek çektikten sonra iki dizi birlikte karına doğru çekin. Hareketi 6 kez tekrarlayın.

Sırt Kasları İçin

* Düz bir zemine yüzüstü yatın. Karnınızın altına ince bir yastık koyun. Kollarınız düz şekilde yanda kalsın. Omuzlarınız ve göğsünüz yerden kalkacak şekilde doğrulup 6 ya kadar sayın. Hareketi 6 kez tekrarlayın.

* Düz bir zemine sırtüstü uzanın. Ellerinizin yardımıyla 4 kademede arkaya doğrulun. Her kademede 6 ya kadar sayın. Hareketi 6 kez tekrarlayın.

bel ağrısı egzersizi

Germe Egzersizleri

* Dik olarak yere oturun. Bir bacağınızı dizden kıvırıp diğer bacağınızı düz olarak uzatın. Düz uzatılan bacağın ayak parmaklarına doğru uzanın. 6 ya kadar sayarak uzanmış pozisyonda kalın. Daha sonra gevşeyin. Hareketi 6 kez tekrarlayın. Pozisyon değiştirerek hareketş diğer bacağınızla da 6 kez yapın.

* Dik olarak ayakta durun. Bir bacağınızı kıvırın ve bileğinizden tutarak kalçanıza doğru çekin. Bacak ön grup kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. 6 ya kadar sayana dek aynı pozisyonda kalın. 6 kez tekrarlayın. Diğer bacağınızla da aynı şekilde 6 kez tekrarlayın.

* Düz bir zemine sırtüstü yatın. Bacaklarınızı dizden kıvırın. Ayak bileklerinizden tutarak bacaklarınızı kalçanıza değdirin. 6 ya kadar sayarak aynı pozisyonda kalın. 6 kez tekrarlayın.

Mobilizasyon Egzersizleri

*Kalçanız ve dizleriniz 90 derece açı yapacak şekilde elleriniz ve dizleriniz üzerinde durun. Önce başınızı göğsünüze doğru çekerek sırtınızı kamburlaştırın ve 6 saniye tutun. Sonra başınızı kaldırarak sırtınızı çukurlaştırın ve 6 ya kadar sayarak tutun. Başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi 6 kez tekrarlayın.

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Yeni insanlarla sohbet etmenin faydaları Yeni insanlarla sohbet etmenin faydaları

Yeni insanlarla sohbet etmenin birçok yararı var. Çevrimiçi grafik odaları ve sohbet web siteleri 7/24 hizmetinizdedir, arkadaşlarınız diğer aktivitelerde çalışıyor...

DEVAMI
Ücretsiz yabancılarla sohbet Ücretsiz yabancılarla sohbet

Zihninizi geliştirin, insanları birbirine bağlayın, yeni insanlarla konuşun, yabancılarla sohbet etmenin birçok faydası var. Çevrimiçi sohbetten sayısız yolla yararlanabilirsiniz. Güveninizi...

DEVAMI
Arkadaşlık chat sohbet siteleri Arkadaşlık chat sohbet siteleri

Arkadaşlık chat sohbet siteleri aracılığıyla aşkı arayanlardan biriyseniz, o zaman bugünden bahsedeceğiniz bazı kadın türlerinin zaten tanıştığından veya bir...

DEVAMI