Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ABD’li bakan Ankara’dayken, YPG’ye en büyük askeri yardımlardan biri yapıldı görüldü
ABD’li bakan Ankara’dayken, YPG’ye en büyük askeri yardımlardan biri yapıldı görüldü

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın Türkiye’ye gelmek için uçakta olduğu saatlerde Amerikan yönetiminin YPG’ye en büyük askeri yardımlardan birini yaptığı ortaya çıktı.

ABD yönetimi Türkiye’nin eleştirilerine rağmen terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’ye yaptığı silah ve zırhlı araç yardımına hız kesmeden devam ediyor. ABD’den Suriye’deki YPG’ye yapılan son büyük teslimat 29 Mart Çarşamba günü gerçekleşti. İşin ilginç tarafı yapılan sevkiyat ‘dostluğumuz güçlenecek’ mesajı vermek için Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un uçağının yolda olduğu saatlerde yapıldı.

ERBİL’DEN ROJOVA’YA

Kuzey Irak’taki Erbil şehrine indirildiği belirtilen askeri malzemeler, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKYB) kontrol ettiği Semalka Sınır Kapısı’ndan YPG’nin hakim olduğu Suriye’deki Rojava’ya geçirildi. ABD, şimdiye kadar YPG’ye yaptığı tüm sevkiyatlar için aynı yolu kullanıyor. Erbil’e geldiği belirtilen silahlar, IKYB plakası takan TIR’ların oluşturduğu konvoyla taşındı.

TIR’larla ağır silah, mühimmat, istihkam malzemesi, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı iş makineleri ve kamyon taşınan askeri konvoya ABD askerlerinin eskort ettiği öğrenildi. Savunma uzmanları Rakka operasyonuna hazırlık kapsamında gönderilen askeri yardımlarla YPG’nin oldukça ciddi ve sofistike bir silah ile zırhlı araç envanterine sahip olduğunu belirtiyor.

ABD’NİN GÖZDE ZIRHLI ARACI HUMVEE’LER KULLANILDI

Konvoyla ABD’nin gözde zırhlı personel taşıyıcısı Humvee’ler ile bölgede nadir görülen mayına dayanıklı, pusuya karşı etkin koruma sağlayan 4×4 Oshkosh M-ATV zırhlı personel taşıyıcılar da gönderildi. Zırhlı Oshkosh M-ATV, tam teçhizatlı 5 askeri personel (4+1 Nişancı) taşıyor. Yol kenarına yerleştirilen bombalara karşı içinde bulunan personeli korumak için ‘V’ şeklinde gövdeye sahip.

kaynak: Haberler.com

BİLGİLER
tarafından 01 Nisan 2017 - 18:52 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 379 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle