Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ABD YPG’ye verilen silahların ayrıntılarını Türkiye ile paylaşacakmış
ABD YPG’ye verilen silahların ayrıntılarını Türkiye ile paylaşacakmış

ABD liderliğindeki IŞİD ile mücadele koalisyonunun Sözcüsü Albay Ryan Dillon, Washington’ın Suriye’de YPG’ye verilecek olan silahların kaydının veri tabanında tutulacağını ve bu ayrıntıların Türkiye ile paylaşılacağını açıkladı.

Dillon, “Ne tür (silahlar) verdiğimiz konusunda Türkiye’ye şeffaf davranıyoruz… (Demokratik Suriye Güçleri) DSG’ye verdiğimiz silahların tamamının hesabını tutuyoruz” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Mayıs ayı başında Rakka’yı IŞİD’den geri almak için başlatılacak operasyon öncesi YPG’ye silah yardımı yapılmasını onaylamıştı. Silahların teslimatına ise bu hafta içerisinde başlanmıştı.

YPG’ye gönderilecek silahlar arasında ağır makinalı tüfekler, zırhlı araçlar ve buldozerler de yer alıyor. YPG’yi PKK’nın uzantısı olarak nitelendiren Türkiye ise bu kararı sert bir dille eleştirmiş ve bu ‘destek politikasının dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağını’ söylemişti. BBC Türkçe’nin haberine göre, Dillon, verilecek olan tüm silahların seri numaralarının kayıt altında tutulacağını da sözlerine ekledi.

Sözcü, “Bu bilgileri veri tabanımızda tutacağız ve sağladığımız silahlardan endişe duyan (Suriye’nin) kuzeyindeki müttefiklerimizle bu bilgileri paylaşacağız” diye konuştu.

İçinde Arap savaşçıların da bulunduğu DSG’nin omurgasını YPG oluşturuyor. ABD, DSG’ye gerek havadan gerekse de elit birlikleri ile karadan destek veriyor.

Kaynak: Yeniçağ.az

BİLGİLER
tarafından 05 Haziran 2017 - 00:36 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 318 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HayalSohbet Twitter
HayalSohbet SKYPE/MAİL
isminiz@hayalsohbet.net şeklinde E-posta aynı zamanda Live Messenger (MSN) hesabı almak için aşağıda bulunan kaydol tuşuna basınız.
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi

Sohbet Chat Zirve100 - Efsane Toplist Site Ekle